1. Strona główna
  2. Blog
  3. Zmiana pokoleniowa w biznesie, czyli jak wzrasta zainteresowanie narzędziami IT w Polsce

Firmy w Polsce prowadzą działania pogłębiające informatyzację w biznesie. Korzystając z oprogramowania w chmurze obliczeniowej systemy ERP zyskały dużą dostępność dla małych i średnich przedsiębiorstw. Z każdym rokiem zmniejsza się ilość wdrożeń greenfield, w szczególności wśród korporacji i w dużych przedsiębiorstwach.

Informatyzacja w firmach w Polsce – skąd się bierze?

Systemy ERP oraz narzędzia analityczne (na przykład Business Intelligence) zyskują na popularności za sprawą zmiany pokoleniowej w polskich firmach. Przedsiębiorstwa powstałe w latach dziewięćdziesiątych działały na podstawie arkuszy w Excelu, intuicji, doświadczenia założycieli, czy też w oparciu o proste systemy obliczeniowe. Poprzez sukcesję do stanowisk decyzyjnych dochodzi pokolenie ludzi wykształconych i obeznanych z nowoczesną technologią, 30-latków, którzy pragną prowadzić informatyzację firm – rozwijać je poprzez sprawne narzędzia ułatwiające prowadzenie działalności.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKO, CO CHCESZ WIEDZIEĆ O SYSTEMIE ERP W CHMURZE, ALE BOISZ SIĘ ZAPYTAĆ

Jakie rozwiązania wdrażane są w ramach informatyzacji firm w Polsce?

Rozwój systemów do zarządzania procesami w firmach jest jednym z czynników, który umożliwia przeciwdziałanie problemowi braku kadr. System ERP zwiększa efektywność zatrudnionych pracowników oraz ułatwia przepływ informacji w firmie. Dzięki modułom służącym do samoobsługi przedsiębiorstwa, dostępności aplikacji na różnych urządzeniach oraz niskim kosztom dostępu jednostkowego do ERP w chmurze, liczba użytkowników enova365 może rozszerzyć się na wszystkich pracowników firmy. Informatyzacja w firmach sprawia, że oprogramowanie ERP to już nie tylko program na biurku księgowej czy zdalne wystawianie faktur, ale integracja wszystkich pracowników i kontrahentów firmy w jednym systemie.

ZOBACZ TEŻ: USPRAWNIJ ZARZĄDZANIE FIRMĄ WDRAŻAJĄC NOWOCZESNY SYSTEM ERP