1. Strona główna
  2. Blog
  3. Zmiana pokoleniowa w biznesie, czyli jak wzrasta zainteresowanie narzędziami IT w Polsce

Firmy w Polsce prowadzą działania pogłębiające informatyzację w biznesie. Korzystając z oprogramowania w chmurze obliczeniowej systemy ERP zyskały dużą dostępność dla małych i średnich przedsiębiorstw. Z każdym rokiem zmniejsza się ilość wdrożeń greenfield, w szczególności wśród korporacji i w dużych przedsiębiorstwach.

Systemy ERP oraz narzędzia analityczne zyskują na popularności za sprawą zmiany pokoleniowej w polskich firmach. Przedsiębiorstwa powstałe w latach dziewięćdziesiątych działały na podstawie arkuszy w Excelu, intuicji, doświadczenia założycieli, czy też w oparciu o proste systemy obliczeniowe. Poprzez sukcesję do stanowisk decyzyjnych dochodzi pokolenie ludzi wykształconych i obeznanych z nowoczesną technologią, 30-latków, którzy pragną rozwijać firmę poprzez sprawne narzędzia ułatwiające prowadzenie firmy.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKO, CO CHCESZ WIEDZIEĆ O SYSTEMIE ERP W CHMURZE, ALE BOISZ SIĘ ZAPYTAĆ

Rozwój systemów do zarządzania procesami w firmach jest jednym z czynników, który umożliwia przeciwdziałanie problemowi braku kadr. System ERP zwiększa efektywność zatrudnionych pracowników oraz ułatwia przepływ informacji między nimi. Dzięki modułom służącym do samoobsługi przedsiębiorstwa, dostępności aplikacji na różnych urządzeniach oraz niskim kosztom dostępu jednostkowego w chmurze, liczba użytkowników enova365 może rozszerzyć się na wszystkich pracowników firmy. Oprogramowanie ERP to już nie tylko program na biurku księgowej czy zdalne wystawianie faktur, ale integracja wszystkich pracowników i kontrahentów firmy w jednym systemie.

ZOBACZ TEŻ: USPRAWNIJ ZARZĄDZANIE FIRMĄ WDRAŻAJĄC NOWOCZESNY SYSTEM ERP