1. Strona główna
  2. Blog
  3. Sprawdź, jak przyspieszyć obieg informacji w firmie z pomocą jednego sprawdzonego narzędzia

W świecie biznesu nie tylko informacja, ale także tempo jej przekazania ma znaczenie. Dlatego w dzisiejszym artykule pokażemy Wam, jak przyspieszyć obieg informacji w firmie.

Komunikacja cyfrowa zdominowała nasze życie prywatne w ostatnich latach. Powoli coraz większe znaczenie odgrywa też automatyzacja pewnych – zwłaszcza powtarzalnych – procesów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Nie może zatem dziwić fakt, że digitalizacja odgrywa coraz większą rolę również w komunikacji pracowniczej i obieg informacji w firmie.

Spis treści

Jak poprawić przepływ informacji w firmie? Digitalizacja komunikacji HR

Cyfrowa transformacja działu kadr w firmie pomaga m.in. przyspieszyć przepływ informacji w firmie między pracownikami czy zautomatyzować pewne powtarzalne procesy (i dzięki temu oszczędzić mnóstwo czasu). To wszystko wpływa pozytywnie na poprawę organizacji pracy w przedsiębiorstwie.

Aby cyfrowa komunikacja była efektywna i spełniała dobrze swoją rolę, do przysłowiowego “tanga” potrzeba… trojga – dostęp do niezbędnych danych muszą mieć pracownicy, kierownicy oraz dział HR. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wspólnej platformy, do której przedstawiciele wymienionych wyżej osób mają dostęp.

Taką platformę, bez posiadania specjalistycznej wiedzy, można stworzyć dzięki modułom: Pulpit Pracownika i Pulpit Kierownika systemu ERP enova365. Jak takie rozwiązanie do przepływu informacji w firmie działa w praktyce?

System ERP enova365 dla działu kadr (i nie tylko!)

Pulpit Pracownika pozwala zainteresowanym osobom m.in. samemu sprawdzać swój stan urlopowy, składać automatycznie wnioski o urlop i otrzymać bardzo szybką odpowiedź z decyzją od przełożonego. Ten moduł oprogramowania ERP enova365 to również bardzo dobre narzędzie do prowadzenia zautomatyzowanej ewidencji czasu pracy. Stanowi więc sposób na to, jak poprawić przepływ informacji w firmie.

Z kolei każdy kierownik może szybciej zarządzać wnioskami i dokumentami pracowników. Pulpit Kierownika pomaga w poprawieniu wydajności zarządzania pracą – kontroli nadgodzin, ustalania zastępstw oraz eliminacji z obiegu znacznej liczby dokumentów papierowych.

Podsumowując, cyfryzacja i automatyzacja wewnętrznej komunikacji wpływa pozytywnie na wiele aspektów funkcjonowania firmy, w tym na przepływ informacji w firmie. Od poprawy organizacji pracy, po lepsze wykorzystanie czasu pracowników (nie muszą go tracić na kwestie administracyjne). Nie bez znaczenia jest też ochrona środowiska (zmniejszenie drukowanych dokumentów).