1. Strona główna
  2. Blog
  3. Sprawdź, komu i jak Business Intelligence ułatwia pracę każdego dnia (niezależnie od branży)

Wbrew niektórym opiniom Business Intelligence to narzędzie, z którego użytek zrobią nie tylko menadżerowie czy dyrektorzy. Dziś pokażemy, jak BI w praktyce pomaga pracować efektywniej na każdym stanowisku w firmie (niezależnie od branży).

Czwarta rewolucja przemysłowa zmusiła firmy nie tylko do ciągłego zbierania informacji ze wszystkich działów, ale przede wszystkim błyskawicznego ich analizowania, wyciągania wniosków i wprowadzania zmian. Te wszystkie zadania znacząco ułatwia narzędzie Business Intelligence od enova365. Spersonalizowane widoki danych, które w nim znajdziemy, usprawnią pracę w firmie na każdym szczeblu. Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce.

Dzięki pogłębionej analizie wykonanej przez BI dyrektor generalny może m.in. kontrolować ryzyko realizowanych inwestycji, a także czuwać nad prawidłowym rozwojem całego przedsiębiorstwa. Z kolei szef działu handlowego, na podstawie personalizowanych raportów, może widzieć, którzy sprzedawcy są najbardziej skuteczni, a którzy mają jeszcze pewne rezerwy. Co więcej, osoba na tym stanowisku widzi także, którzy klienci generują największe obroty oraz które procesy wymagają usprawnienia, aby zwiększyć kluczowe czynniki efektywności.

Dyrektor finansowy czuwa nad firmowym budżetem, ocenia stopień realizacji poszczególnych celów oraz zasadność realizacji nowych inwestycji. Projekt manager łatwiej i skuteczniej planuje pracę zespołu oraz może rozliczać poszczególnych jego członków z realizacji przypisanych im zadań. Natomiast handlowiec z pomocą BI może przygotowywać lepsze (bardziej spersonalizowane) oferty dla klientów – zawsze ma pod ręką informacje na temat historii wcześniejszych zakupów i poszukiwanych przez klienta produktów.

Idziemy dalej! Business Intelligence pomaga managerowi ds. marketingu określać niezbędny budżet kampanii promocyjnej i precyzyjnie określić zwrot z danej inwestycji. Z kolei księgowej wystarczy tylko jedno kliknięcie, żeby przygotować przekrojowe raporty finansowe uwzględniające zdefiniowane wcześniej wskaźniki.

To wciąż nie wszystko, w czym może pomóc narzędzie Business Intelligence! Specjalista ds. HR z pomocą BI kształtuje efektywniejszą politykę kadrową, m.in. poprzez analizowanie wydajności poszczególnych działów oraz monitorowanie zapotrzebowania na zatrudnienie nowych specjalistów w strukturach firmy. BI zapewnia też dostęp do danych dotyczących ryzyka wypłacalności kontrahentów. Dzięki temu specjalista ds. windykacji może przygotować strategię windykacyjną dostosowaną do konkretnego przypadku.

Na koniec został nam pracownik magazynu, którego BI również nie pozostawia bez wsparcia! Osoba na tym stanowisku może, bazując na danych zbieranych w czasie rzeczywistym na temat popytu na konkretne towary, zoptymalizować politykę zamówień i zarządzania zasobami w magazynie.

Narzędzie Business Intelligence od enova365 pomoże działać lepiej Twojej firmie na każdym jej szczeblu. Dołącz do grona ponad 16 tys. firm oraz instytucji w Polsce, które odmieniły już swój biznes ze wsparciem oprogramowania ERP enova365. Możesz za darmo przetestować system przez 14 dni i “na własnej skórze” przekonać się o wszystkich zaletach, które opisaliśmy w dzisiejszym artykule.