1. Strona główna
  2. Blog
  3. CRM+ERP, czyli duet szyty na miarę najważniejszych potrzeb Twojej firmy [CZĘŚĆ 2.]

W pierwszej części tego artykułu poradziliśmy Wam, aby połączyć system ERP z CRM. Dziś opisujemy i tłumaczymy kolejne zalety takiego rozwiązania.

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ.

większy porządek w danych

Zintegrowanie systemów CRM i ERP pozwala stworzyć płynny przepływ pracy, który całkowicie eliminuje wszelkie kłopoty i nieefektywność wprowadzania tych samych danych do wielu systemów. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas i liczbę godzin pracy, ale także zminimalizować ryzyko powstawania niewiarygodnych danych, które powstają w wyniku błędów przy wprowadzaniu informacji.

Dzięki zintegrowanym systemom CRM i ERP działy sprzedaży i księgowości mogą zarówno wprowadzać transakcje, jak i zmieniać rekordy klientów oraz automatycznie aktualizować dane w całym systemie.

długoterminowa elastyczność

Współczesne dynamiczne i częste zmiany reguł biznesowych tworzą w ekosystemie biznesowym nowe wymagania informacyjne, które mają wpływ na struktury baz danych. Automatyczne aktualizacje połączone z synchronizacją obu systemów pozwalają pozbyć się największych problemów związanych z tym obszarem.

Zmiany w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym są bardzo częste. Wszelkie korekty dokonane w bazie danych ERP zostają wprowadzone jednocześnie zarówno w systemie CRM, jak i w ERP. Z racji tego, że dane w obu systemach zostaną zdefiniowane tak samo w połączonym rozwiązaniu, firma będzie miała dostęp do informacji już skonsolidowanych, spójnych i niezawodnych. Wszelkie ręczne aktualizacje staną się zbędne, a mimo to pracownicy wszystkich działów będą mieli dostęp do kompleksowego widoku klienta.

Integracja danych z obu omawianych systemów zapewnia zupełnie nowy poziom wydajności. Jednak tylko wtedy, gdy jest to proces realizowany na dłuższą metę, a nie w formie wyjątku. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której za każdym razem, gdy istnieje potrzeba nawiązania połączenia z nowym partnerem, wymagane będzie ręcznie kodowane rozwiązanie, a każde nowe połączenie będzie musiało zostać opracowane, wdrożone i utrzymane w celu udostępniania danych wszystkim innym urządzeniom, komponentom i systemom w sieci.

Platformy integracyjne obsługujące wielopunktowe integracje zapewniają bardziej elastyczne środowisko, które jest zoptymalizowane pod kątem obsługi stosów technologicznych różnych dostawców i optymalizacji między nimi. Możliwości monitorowania i zarządzania wydajnością są wbudowane w taki sposób, że wszelkie dane mogą być wykorzystane w standardowy sposób w systemach danego przedsiębiorstwa.

Bezproblemowa integracja na linii CRM-ERP w czasie rzeczywistym zapewnia dokładność istotnych danych, gdy jest najbardziej potrzebna, dla wszystkich pracowników mających kontakt z klientami. To z kolei przekłada się na lepszą obsługę tych ostatnich. Wydajność pracowników oraz ich zadowolenie z pracy są znacznie większe, a jednocześnie większa liczba odpowiednich i wiarygodnych danych sprawia, że firma może się rozwijać w szybszym tempie.

Podsumowując, w obu częściach naszego artykułu pokazaliśmy, iż istnieje wiele korzyści wynikających z integracji systemu CRM z ERP. Sama procedura techniczna jest stosunkowo prosta, a jej zakończenie – w perspektywie czasu – gwarantuje zwiększenie przychodów i satysfakcji Twoich klientów. Więc na co jeszcze czekasz?