1. Strona główna
  2. Blog
  3. Kiedy warto przenieść system do chmury?

Model chmurowy zakłada przechowywanie danych, aplikacji, plików w chmurze, czyli serwerach rozmieszczonych na całym świecie w przeciwieństwie do rozwiązań firmowych sieci, które są umieszczone lokalnie. Czy jednak to jedyna różnica, która decyduje o zmianie modelu z On-Premise na chmurę?

Firmowe serwery do wymiany?

Jeśli serwery w Twoim przedsiębiorstwie mają już wiele lat i dostrzegasz coraz częściej, że nie tylko nie spełniają swojej funkcji, ale także stają się bardziej awaryjne, to czas na zmiany w firmie. Kluczowym pytaniem będzie, czy warto inwestować środki w nowy serwer, czy nie lepiej przenieść zasobów do chmury obliczeniowej? W rozwiązaniu chmurowym nie musisz się martwić awariami i wynikających z nich przestojami. Przenosząc swój biznes do systemu ERP enova365 w chmurze Microsoft Azure, masz szansę ograniczyć koszty utrzymania sieci IT.

ZOBACZ TEŻ: KALKULATOR WDROŻENIA SYSTEMU ERP

Twoja firma szybko się rozwija?

Jeśli Twoja firma szybko się rozwija, wzrasta liczba pracowników wprost proporcjonalnie do nowych zleceń, produkcja rośnie, tworzycie nowe oddziały, to świetny moment na zapoznanie się z możliwościami jakie oferuje wprowadzenie chmury obliczeniowej. Nie musisz przejmować się budową infrastruktury informatycznej, a skupiasz się wyłącznie na działalności przedsiębiorstwa. Dodatkowo, rozwiązanie w chmurze oferują skalowalność. Zużycie mocy obliczeniowej w firmie jest różne w zależności od okresu. Jeśli rozwijasz się i potrzebujesz większej przestrzeni – zwiększasz objętość chmury. Jeśli jednak dopada Cię kryzys, lub pandemia spowolniła rozwój firmy możesz ograniczyć przestrzeń i ograniczyć koszty.

Otwierasz nowe oddziały?

Jeśli wraz z rozwojem działalności pojawia się perspektywa utworzenia nowych oddziałów, to warto wziąć pod uwagę przeniesienie swoich zasobów do chmury.

ZOBACZ TEŻ: ENOVA365 NAJLEPSZYM PRODUKTEM ERP W CHMURZE

Jeśli rozpoczynasz działalność gospodarczą

Kiedy rozpoczynasz własną działalność, warto minimalizować koszty, szczególnie na samym początku działania firmy. Dzięki budowie infrastruktury IT w chmurze nie musisz ponosić kosztów związanych z inwestycją na zakup oraz utrzymanie serwerów. Zaoszczędzone koszty możesz przeznaczyć na działania, które zwiększą zyski Twojej firmy.

Poznaj możliwości jakie daje oprogramowanie ERP enova365 na chmurze Microsoft Azure, skontaktuj się ze specjalistami Initius.