1. Strona główna
  2. Blog
  3. System ERP, czyli jedyny pracownik Twojej firmy, który nie ma urlopu

Szukasz sposobu na to, żeby wreszcie spędzić urlop bez obaw o funkcjonowanie Twojej firmy? Rozwiązanie znajduje się „tuż za rogiem”! To wdrożenie systemu ERP w chmurze.

 

Urlop przedsiębiorcy może przebiegać według dwóch zasadniczych scenariuszy. Wyobraź sobie, że leżysz na plaży, słońce pięknie świeci, a Ty spokojnie popijasz np. chłodną lemoniadę i cieszysz się czasem spędzanym z bliskimi, nie martwiąc się o to, co dzieje się w Twojej firmie. Natomiast drugi wariant zakłada, że cały czas sięgasz po telefon lub komputer, nerwowo kontrolujesz wskaźniki, a może nawet realizujesz jakieś zadania związane z pracą. Twoja rodzina jest sfrustrowania, a Ty zamiast wypocząć jeszcze bardziej męczysz się fizycznie i psychicznie.

 

Co wybierasz? Każdy racjonalnie myślący przedsiębiorca wybierze ten pierwszy wariant. Jednak jego realizacja możliwa jest tylko pod warunkiem przyjęcia w firmie odpowiedniej strategii ERP, dzięki której łatwiej osiągniesz lub utrzymasz się na szczycie rynku, realizując swoje obietnice w stosunku do klientów.

 

SPĘDZAJ Więcej czasu na basenie, a mniej na ręcznym wprowadzaniu i śledzeniu danych

 

W dobie systemów ERP działających w chmurze ręczne wprowadzanie i śledzenie danych to przeżytek. Twoja chmura obliczeniowa w czasie rzeczywistym automatycznie wykona te zadania za Ciebie. Pomoże Ci także zawczasu zidentyfikować i wspomóc personel w rozwiązaniu pojawiających się problemów. Wszelkie informacje na ich temat od razu trafią do odpowiednich pracowników, a Ty będziesz mógł dalej spokojnie cieszyć się urlopem.

 

INFORMACJE na temat sprzedaży zawsze pod ręką

 

Oprogramowanie ERP działające na bazie chmury obliczeniowej znacząco ułatwia również pracę działowi sprzedaży w Twoim przedsiębiorstwie. Jego członkowie mogą korzystać ze spersonalizowanych dashboardów dostępnych na tabletach oraz innych urządzeniach mobilnych (przeczytaj więcej o aplikacji mobilnej enova365). Dzięki temu stale mają dostęp do informacji, takich jak np. wyniki sprzedaży z podziałem na linie produktowe czy lokalizację. Mogą również zgłębić historię transakcji danego klienta.

 

Praca handlowca „uzbrojonego” zarówno w dane historyczne, jak również bieżące informacje o kliencie stanie się jeszcze bardziej przyjemna i co najważniejsze przyniesie lepsze rezultaty. Twój zespół sprzedażowy podniesie swoje wyniki, czując się przy tym tak, jakby jego członkowie siedzieli wygodnie pod przysłowiową palmą na egzotycznej wyspie. Handlowcy będą również w stanie szybko określić, czy dystrybutorzy wypełniają swoje zobowiązania, jak również określić pola potencjalnego wzrostu firmy.

 

Co więcej, przebywając na wakacjach przedsiębiorcy często martwią się m.in. o to, czy podczas ich nieobecności nie dojdzie do załamania łańcucha dostaw w firmie. Odpowiedni system ERP w chmurze uwolni Cię od takich myśli. Oprogramowanie będzie na bieżąco określało wymagania dotyczące liczby zamówień, zgromadzi informacje na temat potencjalnych dostawców (m.in. kosztów produktu, koszty frachtu i harmonogramów dostaw). Ułatwi to podejmowanie w pełni świadomych decyzji przy wyborze partnerów oraz dostawców. Przedsiębiorstwo poprawi również swoją kompleksową wydajność poprzez efektywniejsze zarządzanie poziomem zapasów i osiągnięcie optymalnego stosunku jakości produkcyjnej.

 

Duet chmura ERP oraz Big Data sprawiają, że możesz spokojnie wypoczywać, ciesząc się bryzą morską i szumem fal, podczas gdy praca w Twojej firmie idzie przysłowiową pełną parą!

 

Widzisz zatem, że wybór odpowiedniego systemu ERP na bazie chmury obliczeniowej daje ogrom możliwości i przede wszystkim zapewnia dawkę czegoś, co jest potrzebne każdemu przedsiębiorcy – spokoju i stabilności podczas Twojej nieobecności w pracy.

 

Jeśli jeszcze nie korzystasz z systemu ERP na bazie chmury, to w pierwszej kolejności zobacz, jakie 3 zasadnicze wyzwania czekają na Ciebie podczas procesu wdrożenia. Następnie umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem firmy Initius (autoryzowanego partnera firmy Soneta) i dowiedz się, jak łatwo możesz zmienić przyszłość swojej firmy dzięki implementacji systemu ERP enova365!