1. Strona główna
  2. Blog
  3. Sprawdzony sposób na oszczędności i więcej kontroli nad księgowością

Większa kontrola, oszczędność czasu i cała firmowa księgowość w jednym miejscu – to wszystko (a nawet jeszcze więcej!) zapewni Ci system ERP enova365.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi zmianami w przepisach!

Chyba nie ma innej dzienny prawa, która podlegałaby tak częstym modyfikacjom, jak prawo gospodarcze. Doskonale wie o tym każdy przedsiębiorca, nie wspominając już o właścicielach biur rachunkowych. Jakby tego było mało, wiele programów księgowych wymaga dokonywania samodzielnej aktualizacji. Tak więc nakładamy na siebie dodatkowy obowiązek regularnego monitorowania wspomnianych zmian prawnych.

W systemie enova365 nie musisz stawać się ekspertem od prawa gospodarczego. W cenie licencji masz zagwarantowane nieograniczone aktualizacje swojego oprogramowania ERP (bez ukrytych kosztów i dopłat). Twoja firma będzie więc gotowa na wszelkie zmiany związane z prawem pracy, JPK, podatkach dochodowych czy Nowym Ładem.

Jak zautomatyzować operacje księgowe?

Automatyzacja części operacji księgowych ma wiele zalet. Wśród nich możemy wymienić m.in.: oszczędność czasu, przyspieszenie wprowadzania dokumentów, zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędów, efektywniejsze wdrażanie nowych pracowników.

W enova365 możesz wymienione wyżej korzyści osiągnąć dzięki gotowym schematom księgowym oraz matrycom dokumentów i zapłat. Wykorzystanie schematów księgowych pomoże zautomatyzować tworzenie takich dokumentów jak np.: ewidencja zakupów i sprzedaży czy schematy deklaracji rozliczeniowych.

Z kolei jeśli zależy Ci na przyspieszeniu procesu wprowadzania dokumentów do systemu, powinieneś skorzystać z matryc dokumentów i zapłat. Ta funkcja pozwala na tworzenie szablonów dokumentów z różnymi domyślnymi informacjami, takimi jak: opis, dane kontrahenta, stawka VAT itp. Jeśli każdego miesiąca musisz wprowadzać do systemu setki albo tysiące dokumentów sprzedaży oraz zakupu, to ta funkcja będzie dla Ciebie wręcz bezcenna! Matryce zapłat mogą być zaś automatycznie uruchamiane po zaimportowaniu wyciągów bankowych.

Zarządzanie biurem rachunkowym z enova365

Współpraca z klientami odbywa się za pośrednictwem Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego. To w pełni mobilne rozwiązanie, w którym klient zyskuje możliwość podglądu we własne rozliczenia. Dzięki tej funkcjonalności może też przekazywać przez internet dokumenty, wystawiać swoje faktury sprzedaży, a także mieć wiedzę o swoich zobowiązaniach do zapłaty.

Generalnie klient biura ma podgląd w czasie rzeczywistym na wszystkie najważniejsze sprawy księgowe swojej firmy, z dowolnie wybranego urządzenia, o każdej porze.