1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jaki system ERP wybrać dla biura rachunkowego? 16 tys. firm nie może się mylić

Coraz więcej biur rachunkowych korzysta z systemów ERP. Dlatego w dzisiejszym artykule zastanowimy się, jakie cechy powinno mieć oprogramowanie tego typu dedykowane branży księgowej.

System ERP dla biura rachunkowego

Korzystanie z oprogramowania ERP otwiera przed biurem rachunkowym wiele “drzwi” do rozwoju – m.in. możliwość pozyskiwania nowych klientów i efektywniejszej obsługi tych dotychczasowych. W praktyce cyfryzacja biura to chociażby możliwość zdalnej komunikacji z klientami, automatyzacja powtarzających się regularnie zadań oraz wsparcie działu kadr.

Wiemy już, że system ERP ma wiele zalet, ale czym kierować się przy wyborze konkretnego rozwiązania? Naszym zdaniem dobre oprogramowanie ERP powinno mieć kilka cech:

  • mobilność – możliwość korzystania z systemu z różnych urządzeń oraz niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy;
  • możliwość zarządzania nieograniczoną liczą baz danych, w zależności od potrzeb danego biura;
  • aktualność – zmiany w prawie to nieodłączny element branży księgowej, dlatego dobre oprogramowanie ERP musi być aktualizowane pod tym kątem na bieżąco;
  • zaufanie – im więcej poleceń, tym lepiej.

System ERP enova365 dla biura rachunkowego

Tak się składa, że chcielibyśmy Wam polecić pewien system ERP, który spełnia wszystkie powyższe kryteria. Zaufało mu już ponad 16 tys. firm, w tym m.in. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oprogramowanie ERP enova365 – bo o nim mowa – otworzy przed biurem rachunkowym zupełnie nowe możliwości!

Pulpit Klienta Biura Rachunkowego umożliwia dwustronną komunikację i wymianę dokumentów z klientami. Moduł ten pomoże oszczędzić mnóstwo czasu na zadaniach, które można dość łatwo zautomatyzować. Pozyskane w ten sposób bezcenne zasoby można wykorzystać bardziej efektywnie biznesowo, np. na pozyskiwanie nowych klientów.

Z pomocą enova365 zrealizujesz też wszystkie działania związane z przygotowywaniem i przesyłaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego, a także rozliczania podatku VAT. Wszystko zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa.

Wspomnieliśmy wcześniej, że oprogramowanie ERP pomaga też we współpracy z działem kadr. System enova365 usprawni realizację rozliczeń kadrowo-płacowych. Pomoże również w automatyzacji składania wniosków urlopowych czy związanych z delegacjami. Wszystko oczywiście w pełnej zgodzie z RODO.

System enova365 sprawdzi się w biurze rachunkowym każdej wielkości. Nie ma znaczenia czy obsługujesz kilka mniejszych firm, czy wiele wielkich przedsiębiorstw. Więcej informacji o możliwościach oprogramowania enova365 dla biur rachunkowych znajdziesz na dedykowanej stronie.