1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jaki system ERP wybrać dla biznesu online?

Własny biznes online miał zapewnić Ci więcej czasu i wolności? Tymczasem musisz pracować w nim jeszcze więcej niż na etacie. Usprawnienie procesów i zadań z pomocą systemu ERP pomoże Ci rozwiązać ten problem!

Jeśli pierwszy raz spotykasz się z terminem “system ERP”, to przypomnimy tylko, że jest to oprogramowanie, które ułatwia gromadzenie, porządkowanie i przetwarzanie danych. Zapewnia też dostęp do poszczególnych informacji firmowych określonym osobom i zapewnia bezpieczne ich przechowywanie.

Bardziej obszerną definicję oraz liczne przykłady co to jest ERP znajdziesz na naszym blogu. Gorąco zachęcamy Cię, aby odwiedzać go regularnie!

Czy prowadząc biznes online potrzebne mi oprogramowanie ERP?

Wśród przedsiębiorców działających online panuje mylne przekonanie, że system ERP to narzędzie wyłącznie dla wielkich firm czy przedsiębiorstw. Jakie masz cele jako przedsiębiorca online? Maksymalizacja zysków i jednocześnie zmniejszenie zbędnych kosztów? Chcesz swobodnie zarządzać swoją firmą i mieć nad nią kontrolę niezależnie od miejsca, w którym aktualnie jesteś? Chcesz pracować nad własnym biznesem, a nie każdego dnia pracować we własnej firmie?

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś “tak”, to system ERP jest Tobie potrzebny. Każda firma, niezależnie od wielkości, wymaga korzystania z przynajmniej kilku różnych narzędzi – programu do księgowości, zarządzania relacjami z klientami (CRM) oraz dostawcami. Jeśli mielibyśmy ręcznie przenosić dane między wymienionymi wyżej systemami, to z dużą dozą prawdopodobieństwa moglibyśmy szybko nabawić się nerwicy! Z oprogramowaniem ERP masz to z głowy!

O najważniejszych funkcjach systemu ERP dla biznesu online piszemy w drugiej części artykułu.