1. Strona główna
  2. Blog
  3. Biuro rachunkowe przyszłości – nowoczesne i funkcjonalne

Zlecanie na zewnątrz usług księgowych staje się w polskim biznesie coraz częstszą praktyką. Warto współpracować z nowoczesnymi i funkcjonalnymi biurami rachunkowy. Czyli właściwie jakimi?

Jakie powinno być dobre biuro rachunkowe?

Każdy przedsiębiorca prowadzący swoją firmę chciałby za wszelką cenę unikać, niczym przysłowiowy diabeł święconej wody, zajmowania się osobiście kwestiami podatkowymi. To jedna z głównych przyczyn outsource’owania usług księgowych.

Współpraca z nowoczesnym i dobrym biurem rachunkowym pozwoli zaoszczędzić ogrom czasu (który można zainwestować w rozwój biznesu), niepotrzebnego stresu i pieniędzy (ewentualne kary w przypadku popełnienia jakichś błędów podczas samodzielnego prowadzenia księgowości).

Dla nowoczesnego biura rachunkowego standardem jest współpraca online – zarówno w kwestii kontaktu z przedsiębiorcą, jak i wymiany dokumentów. Biura rachunkowe przyszłości tworzą nie tylko księgowi, ale także inni specjaliści, np. od prawa podatkowego, którzy mogą doradzić klientowi w zakresie chociażby strategii optymalizacji kosztów. Każda taka dobra rada buduje i umacnia relację na linii biuro-przedsiębiorca.

Funkcjonalne i nowoczesne biuro rachunkowe

Dynamika współczesnego świata biznesowego oraz liczne zmiany prawa podatkowego to dwa czynniki, które sprawiają, że w dzisiejszych czasach biuro rachunkowe nie jest w stanie funkcjonować bez wsparcia nowoczesnych i sprawdzonych technologii. Na miano takiej zasługuje z całą pewnością system ERP enova365, który oferuje m.in. dedykowane rozwiązania dla biur rachunkowych.

Rozwiązania te zapewniają nie tylko możliwość zdalnej współpracy z klientami oraz cyfrowego dostępu do dokumentów w czasie rzeczywistym. Budują także przewagę nad bardziej analogową konkurencją w branży. Zresztą podejrzewamy, że w bardzo bliskiej przyszłości nie będzie już na rynku biur rachunkowych, które w codziennej pracy nie korzystają z rozwiązań cyfrowych.

Ważnym czynnikiem, o którym chcemy wspomnieć na koniec, jest personalizacja oferty dobrego oprogramowania ERP. System enova365 zbudowany jest z szeregu modułów. Dzięki temu każde biuro rachunkowe, które z niego korzysta, może dobrać funkcjonalności według własnych potrzeb.