1. Strona główna
  2. Blog
  3. Initius podczas konferencji Synergia IT w Krakowie – relacja

27 października 2016 roku w Hotelu Swing w Krakowie odbyła się prestiżowa konferencja Synergia IT poświęcona najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom IT na polskim rynku. Oczywiście nas również nie mogło na niej zabraknąć! Poniżej przedstawiamy Wam krótką, aczkolwiek treściwą relację z tego wydarzenia.

Celem konferencji było stworzenie idealnej przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń zarówno dla firm oferujących zaawansowanie rozwiązania z branży IT, jak również przedsiębiorców, którzy na co dzień z takowych korzystają. Niektórzy przedstawiciele tych ostatnich mogli też przedstawić swoje doświadczenia z korzystania m.in. z systemów ERP, Workflow oraz CRM. Na początku wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystej inauguracji imprezy, a następnie udali się już do mniejszych grup, w których poruszano wyłącznie kwestie merytoryczne. Konferencja była podzielona na 3 zasadnicze bloki tematyczne:

  1. Pierwszy z nich był dedykowany przedsiębiorstwom, które poszukują sposobów pozwalających optymalizować procesy produkcyjne. W tym celu firmy te planują wprowadzić rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej (planowanie, ustalanie harmonogramów oraz rozliczanie) oraz dogłębnej analizy konkretnych wskaźników (takich jak np. OEE, kontrola jakości, traceability czy zmniejszenie przerw w pracy poszczególnych maszyn).
  2. Drugi blok tematyczny został poświęcony biznesom, które są zainteresowane usprawnieniem zarządzania wewnątrzfirmowego, szczególnie w następujących obszarach: FK, HR, środki trwałe, Jednolity Plik Kontrolny, zarządzanie magazynem, zakupami i sprzedażą. Uczestnicy biorący udział w tym bloku poznali rozwiązania i możliwości systemów ERP/MRP, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych korzyści płynących z ich wykorzystania. Prelegenci zwracali także uwagę m.in. na to, w jaki sposób przeprowadzić efektywną integrację pomiędzy różnymi systemami z ERP.
  3. Ostatni obszar tematyczny zdominowały zagadnienia dotyczące usprawniania procesów biznesowych. Szczególną uwagę poświęcono tutaj odczytywaniu i zarządzaniu dokumentami, OCR, integracjom z ERP, ECM i workflow, repozytorium danych oraz ich archiwizowaniu, systemom controllingowym, obsłudze sprzedaży oraz zakupów.

Prezentacjom prelegentów towarzyszyły występy klientów referencyjnych, a także materiały multimedialne, dzięki którym uczestnicy mogli zobaczyć m.in. historie przedstawiające różne wdrożenia (tzw. case study).

Konferencja okazała się być kapitalnym forum do wymiany wzajemnych doświadczeń i integracji pomiędzy firmami wdrażającymi zaawansowane rozwiązania IT oraz firmami, które takowymi narzędziami są zainteresowane. Dla nas – z perspektywy specjalisty w zakresie audytów, wdrożeń oraz zaawansowanej infrastruktury IT, impreza stanowiła znakomitą okazję do jeszcze głębszego poznania potrzeb i problemów przedsiębiorców w tym zakresie.

Co więcej, jest nam szczególnie miło, że konferencyjne stoisko firmy Initius cieszyło się aż taką popularnością! Dziękujemy za wiele merytorycznych dyskusji przeprowadzonych w trakcie imprezy oraz ogrom pochwał, które jeszcze bardziej motywują nas do cięższej pracy dla wszystkich naszych klientów. Już teraz z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego tego typu wydarzenia!