1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inteligentna fabryka z systemem ERP

Teoria “Przemysłu 4.0” pojawiła się niecałe 10 lat temu i oznacza wprowadzenie najnowszych technologii do przedsiębiorstw. Wizja inteligentnej fabryki urzeczywistnia się za pomocą takich narzędzi jak automatyzacja procesów, czy przyśpieszona wymiana danych, dzięki czemu proces produkcji jest szybszy, a czas rutynowych zadań skracany do minimum. Jaka w tym wszystkim jest rola systemu ERP? 

System ERP w inteligentnej fabryce

System ERP jest nieodłącznym elementem inteligentnej fabryki, głównie za sprawą przyśpieszeniu obiegu informacji w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie klasy ERP pozwala zarządzać przedsiębiorstwem poprzez chmurę, co zapewnia sprawną komunikację i dostęp do danych z każdego miejsca, w każdym momencie. Przechowywanie danych w chmurze pozwala zabezpieczyć je w razie ataku hakerskiego, awarii systemu czy innych zagrożeń cyfrowego świata. Systemy ERP jak enova365 posiadają modułową budowę, dzięki czemu funkcjonalność oprogramowania można dopasować do profilu konkretnej firmy.

Ponadto, oprogramowanie ERP zabezpiecza biznes pod kątem zgodności z obecnie obowiązującym prawem (np. obsługą Pracowniczych Planów Kapitałowych, e-faktur, czy e-sprawdzalności). W momencie, w którym firma decyduje się na wprowadzenie elektronicznej dokumentacji kadrowej, dzięki której obieg dokumentów jest sprawniejszy i oszczędniejszy, ważna jest zgodność systemu z regulacjami e-teczek.

Poznaj możliwości systemu ERP i stwórz inteligentną fabrykę w swoim przedsiębiorstwie, dzięki kompleksowym rozwiązaniom wdrażanym przez specjalistów Initiusa.