1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inteligentna fabryka z systemem ERP

Teoria “Przemysłu 4.0” pojawiła się niecałe 10 lat temu i oznacza wprowadzenie najnowszych technologii do przedsiębiorstw. Wizja inteligentnej fabryki urzeczywistnia się za pomocą takich narzędzi jak automatyzacja procesów, czy przyśpieszona wymiana danych, dzięki czemu proces produkcji jest szybszy, a czas rutynowych zadań skracany do minimum. Jaka w tym wszystkim jest rola systemu ERP? 

System ERP jest nieodłącznym elementem inteligentnej fabryki, głównie za sprawą przyśpieszeniu obiegu informacji w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie klasy ERP pozwala zarządzać przedsiębiorstwem poprzez chmurę, co zapewnia sprawną komunikację i dostęp do danych z każdego miejsca, w każdym momencie. Przechowywanie danych w chmurze pozwala zabezpieczyć je w razie ataku hakerskiego, awarii systemu czy innych zagrożeń cyfrowego świata. Systemy ERP jak enova365 posiadają modułową budowę, dzięki czemu funkcjonalność oprogramowania można dopasować do profilu konkretnej firmy.

ZOBACZ TEŻ: INITIUS OPTYMALIZUJE PROCESY W FCA

Ponadto, oprogramowanie ERP zabezpiecza biznes pod kątem zgodności z obecnie obowiązującym prawem (np. obsługą Pracowniczych Planów Kapitałowych, e-faktur, czy e-sprawdzalności). W momencie, w którym firma decyduje się na wprowadzenie elektronicznej dokumentacji kadrowej, dzięki której obieg dokumentów jest sprawniejszy i oszczędniejszy, ważna jest zgodność systemu z regulacjami e-teczek.

Poznaj możliwości systemu ERP i stwórz inteligentną fabrykę w swoim przedsiębiorstwie, dzięki kompleksowym rozwiązaniom wdrażanym przez specjalistów Initiusa.