1. Strona główna
  2. Blog
  3. Zmiana terminu dla pliku JPK_V7

Nowelizacja w zakresie sprawdzalności VAT miała wejść w życie 1 kwietnia 2020 dla dużych przedsiębiorców, a objąć wszystkich podatników od 1 lipca 2020. Ze względu na okoliczności związane z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19, według wytycznych Ministerstwa Finansów, obowiązek składania połączonego pliku JPK_V7 rozpocznie się z dniem 1 października 2020.

Zgodnie z nowym obowiązkiem JPK_V7 podatnik, niezależnie od wielkości firmy, nie będzie musiał przesyłać osobno dwóch elektronicznych dokumentów do Ministerstwa Finansów. Zgodnie z nowymi przepisami wymagana będzie jedna, comiesięczna deklaracja w postaci pliku JPK_V7.

Obowiązkiem raportowania danych w formacie JPK objęci są wszyscy podatnicy prowadzący swoją księgowość dla celów podatkowych przy użyciu programów komputerowych (finansowo-księgowych).

ZOBACZ TEŻ: ENOVA365 NAJLEPSZYM PRODUKTEM W CHMURZE

Wprowadzenie JPK ma skutkować zwiększeniem efektywności i wydajności kontroli podatników ukierunkowanej na wykrycie nieprawidłowości w ich rozliczeniach podatkowych. Dzięki JPK kontrola podatkowa będzie zajmowała znacznie mniej czasu, bo podatnik prześle przygotowane dane w określonej strukturze i tym samym spełni swój obowiązek.

Program enova365 w standardzie został wyposażony w funkcjonalność umożliwiającą wytworzenie JPK z systemu.

Jest to prosty w użyciu, konfigurowalny mechanizm, pozwalający na dokonywanie zmian w strukturze i zawartości generowanych plików za pomocą narzędzi konfiguracyjnych w przypadku wprowadzenia zmian w specyfikacjach dotyczących struktury plików.

Dowiedz się w jaki sposób możesz optymalizować procesy w firmie dzięki oprogramowaniu ERP. Zamów bezpłatną konsultację, bądź skorzystaj z przycisku połączenia ze specjalistą.