1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak przygotować się do wdrożenia systemu ERP?

Stosując system ERP w przedsiębiorstwie lepiej kontrolujesz zewnętrzne i wewnętrzne procesy biznesowe, jesteś w stanie uzyskać więcej informacji istotnych dla procesów decyzyjnych na różnych szczeblach, a także usprawniasz działanie całej organizacji. Jak przygotować się do wdrożenia systemu ERP?

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o wprowadzeniu lub zmianie systemu jest dobrze przygotowana analiza przedwdrożeniowa. Analiza powinna skupiać się w głównej mierze na wymaganiach stawianych nowemu oprogramowaniu. W oparciu o te dane można opracować dokumentację podsumowującą, która jest podstawowym dokumentem stosowanym w przetargach zamówień publicznych, a także pomaga firmom wdrożeniowym w przygotowaniu systemu dla firmy. Taki dokument nie jest niezbędny, jednakże dzięki niemu dużo łatwiej porównywać funkcjonalności systemów dostępnych na rynku.

ZOBACZ TEŻ: CO WIĄŻE SIĘ ZE ZMIANĄ SYSTEMU ERP?

Dzięki dobrze przygotowanej analizie przedwdrożeniowej i odpowiednim doborze wymaganych danych łatwiej jest przygotować kompletny produkt dla klienta, który będzie odpowiadał wymaganiom stawianym przez współczesny biznes. Wdrożenie systemu ERP może odbyć się w wielu etapach, w których poszczególne moduły dołączane są wraz z rozwojem firmy zwiększając funkcjonalność systemu.

Taki proces może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat – wszystko zależy od skali wdrożenia, poziomu skomplikowania procesów, oczekiwań dotyczących automatyzacji. W ramach umowy serwisowej system może być również rozwijany i może podlegać dalszej rozbudowie, tak, aby potrzeby firmy mogły być odpowiednia zaspokajane, nie tylko wymagania związane ze zgodnością z obowiązującymi przepisami. – Radosław Balicki, Dyrektor Initius Sp. z o.o. Sp. k.