1. Strona główna
  2. Blog
  3. Trendy w systemach ERP

Systemy ERP z każdym kolejnym rokiem rozwijają swoje możliwości. Z początku były prostymi programami dla wybranych użytkowników, obecnie są platformami przetwarzającymi olbrzymie ilości danych, a także sprawnie ułatwiają pracę pracowników firm, przedsiębiorstw i konsorcjów, stawiając wygodę użytkowania na pierwszym miejscu. Najbliższe lata nie zapowiadają rewolucji, natomiast jakie trendy będą przeważać w tym roku?

ERP w chmurze
Postępujące podwyżki w cenie prądu powodują, że koszty utrzymania własnej infrastruktury rosną. Dodatkowo, firmy mają problem ze znalezieniem wykwalifikowanej kadry do zarządzania taką infrastrukturą. Alternatywą jest ERP w chmurze. Systemy jak enova wdrożone w tym modelu pozwalają na korzystanie z elastycznych opcji subskrypcji oraz zapewniają bezpieczną i niezawodną pracę. Oprogramowanie enova365 instalowane jest stacjonarnie oraz dostępne w chmurze, w tym na platformie Microsoft Azure. Dzięki dedykowanym interfejsom można z niego korzystać z dowolnego urządzenia mobilnego (w tym tabletu i smartfonu). To jedyny multiinterfejsowy system w Polsce, który na poziomie bazy danych, funkcjonalności i logiki biznesowej pozostaje taki sam.

ZOBACZ TEŻ: ARCHIWIZATOR AZURE W SYSTEMIE ERP

Rozwiązania mobilne
Systemy ERP stały się platformą, które obejmują całą firmę i wspierają ją we wszystkich aspektach prowadzenia działalności, od księgowości po zarządzanie procesami. Oprogramowanie już teraz stawia doświadczenie użytkownika na pierwszym miejscu, a trend będzie rósł w najbliższych latach. System ERP ma być łatwy, prosty i przyjemny, a jego obsługa niewymagająca posiadania skomplikowanych kompetencji cyfrowych. Stąd też wprowadzenie możliwości korzystania z oprogramowania mobilnie. Nowoczesne systemy ERP jak enova365 przedstawiają dane w przejrzystej formie, ułatwiając ustalanie i wykonywanie zadań pracownikom. Oprogramowanie enova dostosowane zostało do pracy na dowolnym narzędziu: komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie, a nawet smartfonie. Dzięki temu użytkownicy mogą pracować na urządzeniu które lubią, z dowolnego miejsca w którym są, o odpowiedniej dla nich porze.

Klient jest najważniejszy
Odpowiadanie na potrzeby klientów są bardziej pierwszoplanowym obowiązkiem niż trendem. Niemniej, ta idea realizowana jest za pomocą cyfrowej rzeczywistości i oznacza zupełnie coś innego, niż jeszcze kilka lat temu. Firmy posiadają ogromne zasoby danych i informacji, które wspierają je w tym procesie umożliwiając spełnienie potrzeb klientów. Integracja między systemami, a także możliwość personalizacji systemów sprawia, że klienci systemów ERP posiadają dostęp do danych poszczególnych klientów, mogąc niemalże natychmiastowo reagować na konkretne sytuacje, a także optymalizować procesy w firmie.

ZOBACZ TEŻ: POZNAJ KOSZT TWOJEGO WDROŻENIA SYSTEMU ERP

Dzięki modułom służącym do samoobsługi przedsiębiorstwa, dostępności aplikacji na różnych urządzeniach oraz niskim kosztom dostępu jednostkowego w chmurze, liczba użytkowników enova365 może rozszerzyć się na wszystkich pracowników firmy. Oprogramowanie ERP to już nie tylko program na biurku księgowej czy zdalne wystawianie faktur, ale integracja wszystkich pracowników i kontrahentów w jednym systemie.

Jeśli chciałbyś poznać, w jaki sposób wdrażamy i integrujemy systemy informatyczne, skontaktuj się z nami.