1. Strona główna
  2. Blog
  3. Archiwizator Azure w systemie ERP

Archiwizator Azure to licencjonowany dodatek producenta systemu ERP – enova365, który pozwala na automatyczne tworzenie zapasowych kopii danych oraz na ich bezpieczne przesłanie i przechowywanie w chmurze Microsoft Azure. Co możesz zyskać przechodząc na rozwiązania chmurowe? 

Nowoczesne przedsiębiorstwo przetwarzające terabajty danych musi pamiętać o tym, by odpowiednio je zabezpieczyć. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorców, którzy swoje bazy danych przechowują na własnych serwerach lub w hostowanych serwerowniach z jedną lokalizacją. Ważne, aby w razie utraty lub ataku hakerskiego móc w łatwy sposób odzyskać niezainfekowane dane niezależnie od miejsca i czasu. Między innymi dlatego tak popularne jest korzystanie z chmury. Ta w połączeniu z narzędziem enova365, które automatycznie wykona back-up, pozwoli na szybki i łatwy dostęp do zapasowej kopii, oferując tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Korzyści z Archiwizatora Azure w enova365:

  1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych jest jednym z najważniejszych zagadnień ostatnich lat. Rozporządzenie wymusza na przedsiębiorstwach tworzenie i zabezpieczanie przechowywanych danych. Z drugiej strony wymagane jest zgłaszanie wszelkich incydentów, które związane są z wyciekiem danych.

Archiwizator Azure wymusza zaszyfrowanie mocnym hasłem każdego pliku back-upowego wysyłanego do chmury. Jeżeli firma posiada odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa, dane te można dodatkowo zabezpieczyć. W razie wystąpienia awarii, pliki mogą zostać pobrane z chmury i rozpakowane tylko przez konkretną upoważnioną osobę.

  1. Automatyzacja kopii

Korzystając z dodatku można wybrać usługę automatycznego kopiowania raz w tygodniu lub raz dziennie. To daje cztery tygodniowe lub trzydzieści dziennych kopii miesięcznie. Wszystkie przesłane do chmury dane są przechowywane w niej przez miesiąc. Co ważne, tworzenie kopii nie wymaga zaangażowania informatyków ani programistów. Utworzenie kopii może być w pełni zautomatyzowane według harmonogramu (system samodzielnie uruchomi czynność, a w razie potrzeby w dzienniku logów będą widoczne informacje o wykonanych akcjach) lub jeśli użytkownik jest zobowiązany samodzielnie uruchamiać proces, wystarczy naciśnięcie guzika.

  1. Stabilność

Chmura Microsoft daje gwarancję stabilności. Szczelne procedury ochrony jak certyfikat bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie secret key daje możliwość skutecznego chronienia danych.

  1. Kopie w enova365

Nie ma ryzyka pobrania kopii innego klienta. Konkretna zarchiwizowana baza powiązana jest z konkretnym, unikalnym numerem licencji enova365.

ZOBACZ TEŻ: SYSTEM ERP OPTYMALIZUJE PROCESY PRODUKCJI