1. Strona główna
  2. Blog
  3. System ERP optymalizuje procesy produkcji

Presja związana z konkurencyjnością, oczekiwania klientów, rozwój nowych technologii a także ograniczony dostęp do materiałów potrafi mieć wpływ na wydłużenie procesu produkcyjnego. Aby znacznie poprawić wydajność firmy, potrzebne są zmiany w obszarach projektowania, wytwarzania, serwisowania, a także obsługi klienta. Jak skutecznie optymalizować procesy produkcyjne i dlaczego system ERP jest do tego niezbędny?

Jak systemy ERP mogą pomóc w optymalizacji produkcji w firmie?

Przepływ informacji oraz materiałów jest kluczowy, aby w sposób terminowy realizować dostawy. Przeciągający się termin dostawy może negatywnie wpłynąć na satysfakcję klienta i doprowadzi do utraty pozycji na rynku. Rozwiązaniem problemu jest system ERP, który możesz integrować z systemami branżowymi, których używasz w firmie. Program enova365 może być integrowany z wieloma systemami m.in.: kurierskimi, magazynowymi WMS, logistycznymi TMS oraz magazynów zewnętrznych, sprzedaży mobilnej, sprzedaży detalicznej POS, sklepów internetowych, portali B2B, produkcyjnymi APS, MES, jak również innym systemami finansowo-księgowymi jak SAP, IFS.

Poziom efektywności pracy w kluczowym stopniu wpływa na codzienne funkcjonowanie oraz szybkość rozwoju firmy. Aby dokonać optymalizacji procesów produkcji w tym zakresie, najlepiej skorzystać ze sprawdzonych i elastycznych schematów, które dopasujesz w ramach modułu Workflow. Dzięki niemu usprawnisz pracę w poszczególnych działach, a Twoje przedsiębiorstwo będzie rozwijało się zgodnie z ustalonym strategicznie kierunkiem. Workflow enova365 umożliwia definiowanie procesów, w których biorą udział poszczególni pracownicy firmy. W każdym procesie mogą znajdować się dokumenty, dane oraz przede wszystkim zadania dla poszczególnych osób. Przekazywanie zadań od jednego pracownika do drugiego przebiega automatycznie.

ZOBACZ TEŻ: POZNAJ MODUŁ WORKFLOW W ENOVA365

Optymalizacja procesów produkcyjnych z modułem Produkcja w enova365

Moduł Produkcja w enova365 umożliwia definiowanie technologii, tworzenie zleceń produkcyjnych, modyfikację technologii w ramach zlecenia, kalkulowanie kosztu wytworzenia, generowanie dokumentów rozchodu surowców oraz przyjęcia produktów, co ułatwia optymalizację produkcji w firmie. Moduł pozwala na definiowanie wzorcowych operacji, które są elementami technologii. Dla zdefiniowanej technologii można przeprowadzić kalkulację kosztu wytworzenia produktu w oparciu o ostatnie ceny w procesie zakupowym surowców oraz kwotę dodatkowych kosztów określonych w technologii. Koszty mogą dotyczyć poszczególnych operacji lub całej technologii. Wskazanie wzorcowej technologii w zleceniu powoduje utworzenie jej kopii, wykorzystywanej tylko w tym zleceniu, można ją więc dowolnie modyfikować w ramach zlecenia bez wpływu na technologię wzorcową. Zlecenie można tworzyć wybierając produkt, związana z nim technologia zostanie wtedy automatycznie wybrana, albo wybierając technologię, produkty w niej występujące staną się pozycjami zlecenia. W jednej technologii, a tym samym w zleceniu, może wystąpić wiele produktów. Dokumenty rozchodu surowców i przyjęcia produktów mogą być generowane dla całego zlecenia, wskazanych operacji lub wybranych surowców/produktów. Można więc tworzyć je w miarę postępu realizacji zlecenia.

Duża ilość danych magazynowana przez przedsiębiorstwa produkcyjne doprowadza do zastosowania rozwiązań, które usprawnią procesy w firmie. Maksymalna i rzeczywista optymalizacja procesów produkcyjnych zostanie osiągnięta dzięki inwestycji w profesjonalny system wspomagający pracę na każdym etapie. Skontaktuj się z nami i poznaj nowe możliwości drzemiące w Twojej firmie dzięki oprogramowaniu enova365!

ZOBACZ TEŻ: UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE!