1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak system ERP sprawdzi się w firmie z sektora użyteczności publicznej?

Dystrybucja, sprzedaż i promocja – to obszary, o które każda firma musi się szczególnie troszczyć. Podmioty z sektora użyteczności publicznej nie stanowią tutaj żadnego wyjątku. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia odpowiedniego oprogramowania ERP, aby usprawnić jakość obsługi klientów.

Firmy z tzw. sektora utilities zajmują się m.in.: bankowością, komunikacją miejską, ubezpieczeniami, edukacją czy świadczeniem usług medycznych, pogrzebowych oraz kulturalnych. Żeby zaspokajać potrzeby społeczeństwa w tych obszarach konieczne jest odpowiednie cyfrowe wsparcie. Takie oferuje system ERP, z którego korzysta już 17 503 organizacje. Zobacz, co narzędzie enova365 może Ci zaoferować w praktyce.

Korzyści z wdrożenia systemu ERP enova365 w sektorze użyteczności publicznej

Na samym początku należy podkreślić korzystny dla użytkownika model biznesowy – klient wybiera interesujące go moduły i korzysta tylko z nich. Jeśli zaistnieje potrzeba, w każdej chwili można rozszerzyć strukturę oprogramowania o dodatkowe opcje. Jest to szczególnie ważne dla organizacji, które dynamicznie się rozwijają. A teraz przejdźmy już do konkretów, czyli korzyści z wdrożenia takiego narzędzia.

Pierwszą z nich jest usprawnienie zarządzania. System ERP zbiera informacje dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa – w tym te kluczowe, dotyczące m.in. firmowych zobowiązań. Odpowiadają za to następujące moduły: Workflow, Business Intelligence, Księga inwentarzowa i Jednostki budżetowe. Dzięki temu menedżerowie mogą bardziej skupić się na pracy związanej z rozwojem biznesu. Zaś pozostali pracownicy łatwiej monitorują codziennie procesy i szybciej wyłapują ewentualnie błędy.

Kolejna korzyść z wdrożenia systemu ERP to wzniesienie pracy w organizacji na wyższy poziom oraz automatyzacja powtarzalnych procesów. Za pomocą modułów, takich jak m.in.: Handel, Workflow czy Serwis uprościsz i przyspieszysz przebieg zamówień, a także proces rejestrowania oraz obsługi zgłoszeń bazujących na umowach cyklicznych.

Rola oprogramowania enova365 jest także nieoceniona w procesach kadrowo-płacowych. Na jakie wsparcie możesz tutaj liczyć? Obsługa umów pracowniczych, rozliczanie wynagrodzeń oraz weryfikacja czasu pracy. To wszystko jest możliwe dzięki modułom: Kadry Płace czy Czas pracy. Z kolei moduł Zarządzanie odzieżą roboczą sprawi, że żadnemu z Twoich pracowników nigdy niczego nie zabraknie do wykonywania swoich obowiązków.

Sprawdź również jak kontrolować koszty i zarządzać projektami korzystając z ERP!