1. Strona główna
  2. Blog
  3. 5 powodów, dla których warto przenieść system ERP do chmury

Chmura obliczeniowa staje się zjawiskiem powszechnym, wykorzystywanym nie tylko w biznesie, ale również w życiu prywatnym. Zmiany w wyniku epidemii, wszechobecność pracy zdalnej oraz ciągły ruchu powoduje, iż naturalną konsekwencją obecnych trendów jest przeniesienie do chmury systemów ERP. Dlaczego warto skorzystać z rozwiązań chmurowych?

Skalowalność

Jednym z największych atutów systemów ERP w chmurze jest skalowalność. Możliwość sterowania parametrami wydajnościowymi w każdym momencie, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Rozwiązania chmurowe umożliwiają zaprogramowania poziomu wydajności w określonych dniach miesiąca. W branży produkcyjnej można podnosić wydajność maszyn wirtualnych w określonym czasie, w zależności od potrzeb cyklu produkcyjnego. W czasie pandemii można ograniczyć poziom wydajności do minimum, co pomaga w zmniejszeniu kosztów przedsiębiorstwa. W Microsoft Azure płacisz jedynie za wykorzystane zasoby.

ZOBACZ TEŻ: POZNAJ KOSZT TWOJEGO WDROŻENIA SYSTEMU ERP

Wydajność

Centra obliczeniowe oferują moc, która jest nieosiągalna nawet dla rozbudowanych stacji roboczych. Dzięki czemu użytkownicy mają swobodę i wygodne rozwiązanie, bez ryzyka wynikającego z obciążeń systemu.

Mobilność

Dzięki systemowi ERP w chmurze handlowcy mają stały dostęp do cenników czy baz danych. To idealne rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie, przedstawicieli handlowych czy kontrahentów.

Bezpieczeństwo danych

Usługi chmurowe umożliwiają zapis danych, które nie zostaną utracone w wyniku kradzieży laptopa czy awarii dysku. Masz do nich stały dostęp na dowolnym urządzeniu mobilnym. Microsoft Azure umożliwia wykonanie kopii zapasowych, a odzyskiwanie czy przechowywanie danych jest bardziej efektywne i ekonomiczne.

ZOBACZ TEŻ: PRACA ZDALNA W ENOVA365

Dostępność

Dzięki rozwiązaniom chmurowym masz dostęp do danych z poziomu wielu urządzeń, w tym również mobilnych. Takie rozwiązanie zapewnia usprawnienie komunikacji, a także przepływu pracy w Twoim przedsiębiorstwie. Aktualizacje aplikacji następują bez konieczności dodatkowych instalacji na komputerach Twoich użytkowników.

Zespół Initius pomoże Ci wykorzystać możliwości, jakie oferuje system ERP w chmurze. Skontaktuj się z nami i rozwiń swój biznes dzięki Microsoft Azure.