1. Strona główna
  2. Blog
  3. Sprawdź, jak możesz lepiej kontrolować koszty i zarządzać projektami dzięki systemowi ERP

Dzięki wsparciu systemu ERP podczas zarządzania projektami możesz skuteczniej kontrolować harmonogram realizacji poszczególnych zadań, monitorować czas pracy oraz zarządzać marżą. Sprawdź, jak w praktyce to wygląda.

Z lektury naszego poprzedniego artykułu wiesz już, jakie są najważniejsze etapy cyklu życia projektu. Oczywiście będą się one minimalnie różnić, w zależności od wybranego modelu oraz branży, w której działa Twoja firma. Niezależnie jednak od powyższych czynników każdy projekt ma pewien wspólny mianownik – zarządzanie kosztami i dostępnymi zasobami. Świetnym narzędziem, które pozwala zachować nad nimi kontrolę jest oprogramowanie ERP.

W jaki sposób system ERP pomaga w zarządzaniu projektami?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle kontrola kosztów w projecie jest istotna? Na etapie planowania założyliśmy jakiś budżet, który uwzględnia nasze aktualne możliwości finansowe. Kontrola funduszy daje nam pewność, że koszty danego projektu nie przekroczą możliwości finansowych firmy. Co więcej, jesteśmy w stanie monitorować marżę, od której przecież w głównej mierze zależy przychód przedsiębiorstwa.

Dziś wiele systemów ERP oferuje modułowy dostęp do swojego oprogramowania. Dzięki temu możemy spersonalizować zestaw funkcjonalności, w zależności od naszych potrzeb w danym okresie czasu. Oprogramowanie ERP enova365 ma nawet dedykowany moduł „Projekty”.

Jest to niezwykle przydatna funkcjonalność, która wspiera przedsiębiorców w planowaniu i kontroli wykonywania założeń budżetowych w dowolnym projekcie. Wszystkie niezbędne dane mamy pod ręką w jednym miejscu. Możemy monitorować koszty na każdym etapie projektu. Dzięki temu organizacja pracy i realizacja projektu zyskuje na efektywności!

Monitorowanie postępów realizacji projektu w czasie rzeczywistym pozwala też błyskawicznie wyłapywać wszystkie nagłe problemy i punktowo na nie reagować. Natomiast późniejsza analiza kosztów ułatwia optymalizację przyszłych procesów i pomaga, aby kolejne projekty były jeszcze bardziej rentowne.

Zarządzanie projektami z enova365

Moduł „Projekty” w systemie ERP enova365 to nie tylko monitorowanie kosztów i realizacji opracowanej strategii. To oprogramowanie pomoże też m.in.: zapewnić sprawny obieg dokumentów wewnątrz firmy, pilnować terminowości projektów oraz generować automatyczne raporty, które ułatwiają podsumowanie każdego projektu i wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

Dowiedz się więcej o module „Projekty” od systemu ERP enova365.