1. Strona główna
  2. Blog
  3. Bezpieczeństwo ERP w chmurze Microsoft Azure

Bezpieczeństwo danych to fundament działania każdej organizacji. System ERP w chmurze pozwala skoncentrować się na rozwoju firmy, a kwestie bezpieczeństwa zostają w rękach dostawcy infrastruktury. Jaką chmurę wybrać, żeby nie martwić się o ochronę naszych danych?

Systemy ERP w chmurze są coraz popularniejsze

Co roku na rynku pojawia się więcej narzędzi bazujących na chmurze obliczeniowej. Wynika to m.in.: z wygody i elastyczności użytkowania, łatwości implementacji czy skalowalności oraz mobilności takich rozwiązań. Systemy ERP nie stanowią w tym trendzie żadnego wyjątku. Wystarczy poznać liczby.

W Cloud-Based ERP Global Market Report czytamy, że do 2026 roku rynek ERP cloud computing urośnie o 26 mld dolarów, osiągając całkowitą wartość na poziomie aż 68 mld dolarów (tempo wzrostu na poziomie przynajmniej 13 proc. rocznie).

Wzrost popularności oprogramowania ERP w chmurze widać również w Polsce. Nad Wisłą możemy wręcz mówić o cyfrowej rewolucji, która mocno przyspieszyła w ostatnim czasie. Katalizatorem tych zmian były oczywiście okoliczności związane z koniecznością pracy zdalnej w ostatnich latach, do których przedsiębiorcy musieli się błyskawicznie przystosować.

Chmura ERP od Microsoft Azure

Bezpieczeństwo to kluczowa kwestia dotycząca cloud computing dla większości przedsiębiorców. Wybierając ERP w chmurze, powinniśmy wybrać sprawdzonego dostawcę infrastruktury, takich jak np. Microsoft Azure. To platforma chmurowa, która udostępnia mechanizmy pozwalające na przetwarzanie i przechowywanie danych. Rozwiązanie oparte na rozległej sieci serwerów zdalnych, które znajdują się w różnych miejscach na świecie. Chmurze Microsoft Azure ufają zarówno małe, jak i duże organizacje – od największych przedsiębiorstw i korporacji, przez organy administracji publicznej, aż po innowacyjne startupy. Z Microsoft Azure korzysta 57 proc. firm z listy Fortune 500.

Sprawdź również jak zaoszczędzić przechodząc na ERP w chmurze!