1. Strona główna
  2. Blog
  3. 5 powodów, dla których powinieneś wdrożyć w swojej firmie system ERP w chmurze

Rozwój Twojej firmy wiąże się ze znaczącym wzrostem liczby procesów biznesowych. Do zapanowania nad nimi konieczny jest bardzo dobry system ERP. Ale jeśli jednocześnie Twoja firma jest wciąż małą lub średnią firmą i konieczne jest inwestowanie z głową, warto pomyśleć o abonamentowym rozwiązaniu. Najlepiej skorzystać z systemu działającego w chmurze, dzięki któremu poznasz zupełnie nowe możliwości prowadzenia biznesu. W dzisiejszym artykule znajdziesz 5 zalet systemu ERP działającego na bazie chmury obliczeniowej.

1. Znaczna oszczędność kosztów

Korzystając ze standardowych rozwiązań ERP jesteś zmuszony ponosić wysokie koszty stałe. Natomiast migracja do systemu opartego na chmurze obliczeniowej umożliwi Ci poczynienie znaczących oszczędności i zamianę kosztów stałych na zmienne. Jedno przedsiębiorstwo jest w ten sposób w stanie oszczędzić nawet 20 proc. środków przeznaczanych na infrastrukturę IT. Opłacasz jedynie miesięczny abonament i masz gwarancję, że wszystkie usługi niezbędne Twojej firmie będą dostępne 24/7/365!

2. Większe bezpieczeństwo danych

Każde przedsiębiorstwo przynajmniej raz doznało poważnej awarii standardowego systemu ERP, która skutkowała stratą ważnych danych, a także opóźniła prace nad bieżącymi projektami. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to powinieneś bardzo poważnie rozważyć przejście do systemu Enterprise Resource Planning działającego w oparciu o chmurę obliczeniową. Takie rozwiązanie zapewnia firmie pełen komfort i do minimum redukuje niebezpieczeństwo straty danych czy niedostępności systemu. To wszystko dzięki nieustannie aktualizowanej infrastrukturze technologicznej oraz tworzonych na bieżąco kopiom zapasowym.

W systemie enova365 wykorzystano chmurę Microsoft Azure, która spełnia wszystkie międzynarodowe normy bezpieczeństwa. Dane przedsiębiorstwa są zaszyfrowane z zachowaniem najwyższych wymagań prawnych i certyfikacyjnych.

3. Duża elastyczność

System ERP działający w chmurze możesz dowolnie dopasować do własnych potrzeb i możliwości w danym okresie czasu – bez najmniejszego problemu dodajesz nowe moduły lub funkcje. W każdej chwili możesz również zmniejszać zakres usług, z których korzystasz. Takie rozwiązanie – jak już wspomnieliśmy wyżej – jest również korzystniejsze dla Twojej firmy z perspektywy finansowej.

Rozwiązania udostępniane w modelu Software as a Service są projektowane w ten sposób, żeby ich integracja z innymi systemami była łatwa, szybka i bezpieczna. Taka właśnie jest enova365. Uruchomienie podstawowej usługi nie wymaga zatem dedykowanego wdrożenia, które naraża firmę na dodatkowe koszty oraz stratę czasu.

4. Absolutna wygoda

Korzystając z rozwiązania na bazie chmury dostęp do systemu ERP masz w każdej chwili i w każdym miejscu, w którym się aktualnie znajdujesz. Nie musisz też mieć dostępu do komputera – z systemu enova365 możesz również korzystać na urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony czy tablety. Żeby cieszyć się możliwościami – wspomnianej we wcześniejszym akapicie – chmury Microsoft Azure nie potrzebujesz serwera firmowego – w zupełności wystarczy zwykła przeglądarka internetowa.

5. Efektywniejszy przepływ pracy w firmie

Rozwiązanie w chmurze to także dostęp do systemu ERP dla dowolnie zdefiniowanej przez Ciebie liczby pracowników – w każdej chwili możesz zmieniać liczbę stanowisk. Co więcej, system ERP wykorzystujący chmurę pozwoli Ci optymalnie wykorzystać pracę zdalną i zwiększyć efektywność Twoich pracowników – do korzystania z systemu potrzebują tylko dostępu do internetu. To zaleta szczególnie ceniona przez firmy, których oddziały są rozmieszczone w różnych miejscach świata. Chmura obliczeniowa ułatwia przepływ informacji pomiędzy jednostkami, a także tworzenie i wzajemne udostępniane wszelkich raportów w czasie rzeczywistym.

Chmura pozwala również zautomatyzować i przyspieszyć wiele procesów biznesowych. Zainteresowani pracownicy otrzymują dostęp do narzędzia i od razu mogą rozpocząć wzajemną kooperację, co przekłada się pozytywnie na efektywniejszy przepływ pracy w firmie. Należy także pamiętać, iż – jak głosi prawo Metcalfe’a – im więcej osób wpływa na dany system, tym wszelkie działanie realizowane za jego pomocą stają się skuteczniejsze.