1. Strona główna
  2. Blog
  3. Praktyczne wykorzystanie systemu ERP przez firmę szkoleniową

Zapraszamy na drugą część artykułu o tym, jak firmy z branży szkoleniowej i edukacyjnej mogą w praktyce wykorzystać wsparcie systemu ERP.

Jak system ERP enova365 wspiera firmy edukacyjne?

System ERP enova365 składa się z modułów. Każdy moduł reprezentuje określony zakres funkcjonalności. Dzięki takiej strukturze oprogramowania każda firma może spersonalizować narzędzie do swoich potrzeb i budżetu. Dla firm z branży edukacyjnej enova365 przygotowała dedykowany moduł Szkolenia. Na jednym widoku mamy dostęp do wszystkich danych oraz procesów firmy. Możemy też przyznawać dowolne poziomy dostępów poszczególnym pracownikom.

Z pomocą modułu Szkolenia usprawnimy organizację zajęć, tworzenie grafików dla wykładowców i studentów. A jeśli już przy kadrze naukowej jesteśmy, to w enova365 możemy łatwo tworzyć profile wykładowców, uwzględniające m.in.: ich tytuły naukowe, harmonogram zajęć, uprawnienia do realizacji egzaminów z danej tematyki oraz kalendarz.

Dzięki oprogramowaniu ERP enova365 możemy też m.in.: rozdzielać pracę pracownikom – przydzielać ich do określonych projektów i zadań, komunikować się z nimi, organizować plany kursów i szkoleń.

Kto w firmie szkoleniowej najbardziej skorzysta na wdrożeniu systemu ERP?

W dużym skrócie – każdy. Wiemy jednak, że nie na taką odpowiedź czekaliście. Zatem przejdźmy od ogółu do szczegółu i poznajmy praktycznie zastosowanie narzędzia ERP w branży edukacyjnej. Dział księgowy szczególnie doceni możliwość tworzenia i wymiany cyfrowych dokumentów finansowych. Osoby odpowiedzialne za firmowe pieniądze z pomocą dedykowanych modułów enova365 sprawnie rozliczą wynagrodzenia pracowników.

Co warte podkreślenia, niezależnie od tego, jakie zmiany prawne zostają wprowadzone przez rządzących, system aktualizuje się automatycznie. Dzięki temu mamy gwarancję, że wszystkie procesy są realizowanie zgodnie z literą aktualnie obowiązującego w kraju prawa.

Z kolei dział HR z pewnością zainteresują „panele pracownicze”. Każdy pracownik ma do nich dostęp z dowolnego urządzenia mobilnego. Z ich pomocą można składać wnioski, np. urlopowe, i sprawdzać stan swoich danych w systemie. Dzięki takiej automatyzacji obiegu dokumentów dział HR pracuje szybciej i efektywniej, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia błędów.

Jeśli prowadzisz lub zarządzasz firmą szkoleniową i chcesz usprawnić jej pracę poprzez automatyzację oraz uproszczenie wielu procesów, to enova365 jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Dzięki narzędziom Business Intelligence możesz również tworzyć analizy i raporty, które pomogą lepiej wykorzystywać posiadane zasoby.

Nie wahaj się! Dołącz do grona 17 503 organizacji, które już zaufały systemowi ERP enova365. Jeśli potrzebujesz dodatkowej zachęty, tylko w czerwcu możesz kupić licencję na oprogramowanie z 25-procentowym rabatem.