1. Strona główna
  2. Blog
  3. Dodaj nowe możliwości do biznesowego arsenału swojego biura rachunkowego z systemem ERP enova365

Tak to już w życiu bywa, że wyzwania zazwyczaj stwarzają też nowe możliwości i szanse. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jak przekuć te wyzwania w przewagi biznesowe.

Dzisiejszy klient biura rachunkowego jest dość wymagający. Z jednej strony oczekuje szybkiej i bezproblemowej obsługi. Liczy też na merytoryczne porady i doradztwo.

Aby zapewnić realizację tych wszystkich wymagań nowoczesne biuro podróży powinno korzystać z dobrego systemu ERP. Takie oprogramowanie ma wiele praktycznych korzyści, które poniżej przedstawiamy.

Mobilna księgowość w biurze rachunkowym

Mobilność to jedna z tych cech, którą współcześni przedsiębiorcy cenią sobie najbardziej. Szczególnie widać jej ważność w firmach z rozproszoną strukturą organizacyjną. Przykładem może być tutaj Biuro Hator, gdzie wdrożono system ERP enova365 w wersji multi.

Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy biura zyskali dostęp do informacji i dokumentów niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdują. Przechowywanie danych w chmurze umożliwiło też w pełni efektywne wykorzystanie pracy zdalnej. Co więcej, dzięki dodatkowemu modułowi enova365 (Praca na wielu bazach) udało się znacząco przyspieszyć tempo podpisywania oraz wysyłki dokumentów.

Nowe kanały kontaktu z klientem

W starym modelu współpracy kontakt na linii biuro rachunkowe – klient możliwy był tylko w formie osobistych spotkań lub ewentualnie rozmów telefonicznych. Nowoczesne biura rachunkowe zyskały nowe – efektywniejsze – kanały komunikacji. Zintegrowanie zewnętrznych systemów klienta z enova365 daje niespotykane dotąd możliwości wymiany danych w czasie rzeczywistym!

Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda dla obu stron, ale również więcej czasu na doradztwo i rozwój. Aby uzyskać dostęp online do – bezpiecznie przechowywanych – danych i dokumentów wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Automatyzacja obsługi kadrowo-płacowej

W życiu, a zwłaszcza w biznesie, powinniśmy starać się automatyzować znaczną część powtarzalnych czynności i zadań. Taką potrzebę widać zwłaszcza w branży księgowej, gdzie przecież miesiąc w miesiąc biura rachunkowe wysyłają setki czy wręcz tysiące dokumentów.

Jak wielką ulgę i oszczędność zasobów może przynieść automatyzacja procesów kadrowo-płacowych widać na przykładzie Infinity Solutions. Jednym z głównych wyzwań tego biura rachunkowego była efektywna obsługa 3 tys. pracowników swoich klientów w programach Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Dzięki wdrożeniu 10 modułów i dodatków oprogramowania ERP enova365, a także 4 rozwiązaniom partnerskim, Infinity Solutions znacząco zwiększyło tempo przebiegu procesów oraz synchronizacji danych. Zastosowane rozwiązanie jest nie tylko w pełni bezpieczne, ale też zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Można je też bez problemu rozwinąć w przyszłości, gdy pojawią się nowe wyzwania biznesowe.

To nie jedyne nowe szanse, które może wykorzystać biuro rachunkowe z pomocą systemu ERP enova365. O pozostałych napiszemy w drugiej części artykułu już wkrótce.