1. Strona główna
  2. Blog
  3. Wyzwania dla Biura Rachunkowego w cyfrowej rzeczywistości. Jak sobie z nimi poradzić?

Działające aktualnie na rynku Biura Rachunkowe muszą zmagać się z wieloma wyzwaniami. Aby sobie z nimi poradzić i zapewnić najwyższą jakość usług, konieczna jest współpraca ze sprawdzonym partnerem technologicznym.

Biuro Rachunkowe w cyfrowej rzeczywistości

Firmy świadczące usługi ksiegowe oraz kadrowo-płacowe muszą mierzyć się współcześnie z wieloma wyzwaniami. Jako najważniejsze z nich można wymienić m.in. często zmieniające się przepisy prawa i konieczność ich interpretacji, dostosowanie do digitalizacji i cyfrowego obiegu dokumentów, czy też zdalnej współpracy z klientami w czasie rzeczywistym.

Profesjonalizm, rzetelność i skrupulatność to cechy, którymi musi charakteryzować się każda dobra firma oferująca usługi księgowe. Nie wystarczy to jednak, żeby osiągnąć sukces w dzisiejszej cyfrowej gospodarce. Obecnie klienci wymagają od Biura Rachunkowego również elastyczności, mobilności oraz stałego dostępu do danych. Jak to zapewnić?

enova365 – sprawdzony partner technologiczny dla Biura Rachunkowego

Z całą pewnością pomocna jest współpraca ze sprawdzonym partnerem technologicznym. Dedykowany moduł księgowy i kadrowo-płacowy to rozwiązania, które pozwalają uporać się ze wszystkimi opisanymi w niniejszym artykule wyzwaniami.

Takie możliwości zapewnia swoim klientom system ERP enova365. Bezpieczeństwo przetwarzania danych, automatyzacja procesów oraz dostosowanie do zmian w przepisach to funkcjonalności, które sprawiły, że oprogramowaniu enova365 zaufało już blisko 2 tys. firm świadczących usługi księgowe i kadrowo-płacowe.

Obsługa nietypowych projektów w Biurze Rachunkowym

Jeszcze jednym wyzwaniem, z gatunku tych mniej oczywistych, dla Biura Rachunkowego może być współpraca z firmą działającą w nieoczywistej branży. Przykładem może być tutaj producent filmowy.

Na planie filmowym codziennie zachodzi wiele zmiennych, które wymagają natychmiastowego działania księgowego. Zmieniają się aktorzy, rekwizyty czy sprzęt filmujący. To wszystko sprawia, że każdy dzień na planie jest de facto oddzielnym projektem.

Z takim wyzwaniem zmierzyło się swego czasu Biuro Rachunkowe MM Finanse, dla którego zbawienne okazało się wykorzystanie systemu enova365. Jak podkreśla Marek Urbańczak, Wiceprezes Zarządu MM Finanse – “Wdrożenie trwało krótko i umożliwiło zakończenie projektu sukcesem”.