1. Strona główna
  2. Blog
  3. System enova365 ma już 15 lat!

2 lutego 2002 roku to bardzo istotna data dla blisko 10 tysięcy polskich przedsiębiorców. Właśnie tego dnia trójka założycieli (Robert Czuła, Marcin Spiechowicz oraz Marcin Wojas) utworzyło spółkę Soneta, której celem od początku istnienia było wspieranie rozwoju polskiego biznesu poprzez dostarczanie mu najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Tak właśnie powstało oprogramowanie enova365, które świętuje właśnie swoje 15. urodziny!

Początki firmy Soneta

Pierwotna wersja systemu enova365 oferowała przedsiębiorcom funkcje z zakresu obsługi kadrowo-płacowej firmy. W kolejnych latach działania na rynku Soneta rozwijała się bardzo dynamicznie, osiągając w 2007 roku wzrost sprzedaży aż o 50 proc. większy niż w poprzednich 12 miesiącach. Obecnie rok do roku Soneta osiąga przyrost obrotów w tempie 30 proc. Szybki rozwój firmy zaowocował oczywiście również wyraźnym wzrostem zatrudnienia (prawie dwukrotnym).

Kilka lat wystarczyło, żeby enova365 stała się totalnym narzędziem ERP, które nie tylko pomaga przedsiębiorcom w zakresie kadr i płac, ale także wspiera ich w działaniach związanych z księgowością i sprzedażą, zarządzaniem magazynami czy procesami z zakresu business intelligence. Dziś system enova365 to ponad 50 kompletnych modułów, które zaspokajają najważniejsze potrzeby polskich przedsiębiorców.

Robert Czuła, jeden z założycieli oraz Prezes Zarządu Sonety, podkreśla, że od początku funkcjonowania celem wszystkich osób związanych z firmą było zbudowanie oprogramowania, które z jednej strony będzie spełniało najwyższe normy w zakresie bezpieczeństwa oraz stabilności działania, a jednocześnie jego struktura będzie umożliwiała permanentny rozwój w odpowiedzi na zmiany w przepisach oraz nowe potrzeby przedsiębiorców.

Dziś można już z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że cel ten udało się zrealizować! Soneta nie spoczywa jednak na przysłowiowych laurach i nieustannie dąży do wprowadzania kolejnych innowacyjnych rozwiązań, cały czas analizując globalne trendy. W wielu dziedzinach Soneta jest również pionierem – w 2012 roku jako pierwsza wprowadziła na nasz rynek możliwość całkowitego dostępu do systemu ERP działającego w oparciu o chmurę obliczeniową Microsoft Azure. Z kolei 2017 rok rozpoczęła od udostępnienia swoim klientom aplikacji mobilnej dedykowanej urządzeniom z systemem Android. Dzięki takiej polityce firma jest jednym z najbardziej nowoczesnych podmiotów działających na naszym rynku.

Stabilna i odpowiedzialna społecznie firma

Dziś zespół Sonety tworzy ponad 80 pracowników. Należy także pamiętać o sieci 200 autoryzowanych partnerów rozsianych po całej Polsce! Firma kieruje się zasadą ciągłego rozwoju i zapewnienia swoim klientom szerokie spektrum innowacyjnych rozwiązań najwyższej jakości. Soneta respektuje zasady etyki zawodowej, dba o środowisko naturalne i otoczenie, a także zapewnia trwałe zatrudnienie. Firmie nieobce jest także angażowanie się w inicjatywy charytatywne czy kulturalne. Należy tutaj wspomnieć m.in. o Szlachetnej Paczce, fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Stowarzyszeniu Wiosna. Jakby tego było mało Soneta może też pochwalić się wyróżnieniem za realizowanie strategii równościowych w firmie, w plebiscycie „Równo-Ważni”, którego organizatorem jest Telewizja Polska.

System enova365 – plany na przyszłość

Soneta razem ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce rozwija także konkurs Księgowi Przyszłości. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja najwyższych standardów pracy z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych, promocja kooperacji między pracownikami, a także zmiana wizerunku współczesnych księgowych.

Producent oprogramowania enova365 ma już plany na kolejne 15 lat funkcjonowania na rynku. Robert Czuła podkreśla, że zespół tworzący firmę nadal będzie dokładał wszelkich starań, żeby dostarczać polskim przedsiębiorcom nowoczesnych, stabilnych, kompleksowych i jakościowo najlepszych narzędzi z zakresu ERP. Zaowocuje to nie tylko dalszym rozwojem Sonety, ale przede wszystkim zwiększy konkurencyjność oraz skuteczność rywalizacji z zagranicznymi konkurentami dla wielu polskich firm.

Przypominamy, że Initius jest autoryzowanym partnerem firmy Soneta. Umów się na DARMOWĄ konsultację z naszym specjalistą.