1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jeden kluczowy trend w księgowości, za którym musisz koniecznie podążać!

Branżowe trendy zmieniają się błyskawicznie i nie za każdym z nich warto ślepo podążać. Dziś jednak opowiemy Wam o pewnym nurcie w księgowości, na który powinien zwrócić uwagę każdy właściciel biura rachunkowego.

Standard obsługi biura rachunkowego w wersji 2.0

Biuro rachunkowe w wersji 2.0 – czyli działające i oferujące swoje usługi w cyfrowym świecie – mierzy się z coraz liczniejszymi wymaganiami klientów. Wśród nich można wymienić takie jak m.in.: szybka i niezawodna komunikacja w czasie rzeczywistym czy cyfrowy i bezpieczny obieg dokumentów.

Żeby oferować takie usługi konieczny jest nowoczesny program księgowy (my szczególnie polecamy system enova365 – o nim w dalszej części artykułu). Tego typu oprogramowanie pozwoli nie tylko zaspokoić rosnące wymagania współczesnych klientów, ale też zoptymalizuje wiele codziennych rutynowych zadań biura rachunkowego.

To z kolei pozwoli Tobie i Twoim pracownikom zaoszczędzić cenne godziny, które można przeznaczyć np. na merytoryczne szkolenia. Współczesny przedsiębiorca nie oczekuje od biura rachunkowego tylko samego księgowania czy rozliczania dokumentów. Równie ważne są dla niego m.in. porady z zakresu optymalizacji podatkowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesny program księgowy?

Wiesz już, że potrzebujesz nowoczesnego programu księgowego. W tym miejscu rodzi się zatem kolejne pytanie – na jakie funkcjonalności zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego rozwiązania?

Przede wszystkim oprogramowanie powinno być skrojone na miarę Twoich potrzeb. Co to właściwe oznacza? Na etapie konfiguracji programu powinieneś mieć możliwość wybrania tych funkcji, z których realnie będzie korzystało Twoje biuro rachunkowe.

Warto też sprawdzić, czy dany system ERP dla biura rachunkowego oferuje możliwości takie jak: digitalizacja dokumentów, automatyzacja procesów, rozwiązania na bazie chmury obliczeniowej czy wykorzystanie sztucznej inteligencji (a w bliskiej przyszłości też technologii blockchain).

System ERP enova365 dla biura rachunkowego

Większość z wyżej wymienionych funkcji posiada oprogramowanie enova365. Z myślą głównie o biurach rachunkowych powstały moduły: finansowo-księgowy oraz płacowy.

Dodatkowym plusem tego konkretnego oprogramowania ERP jest fakt, iż korzysta z niego już ponad 16 tys. firm i organizacji. Jest zatem wielce prawdopodobne, że spora część Twoich obecnych oraz przyszłych klientów jest już w tym gronie. Dlaczego to takie istotne?

Otóż wykorzystanie tego samego oprogramowania przez klienta i biuro rachunkowe stwarza dodatkowe możliwości ułatwiające współpracę. W ten sposób budujesz też swoją przewagę konkurencyjną podczas pozyskiwania nowych klientów.