1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak zwiększyć produktywność hali produkcyjnej o 30 procent?

Nadeszły czasy, w których człowiek nie jest już niezbędny w procesie zarządzania produkcją. Szybciej i efektywniej zadania z tym związane wykona inteligentny robot. Szczególnie warty uwagi jest IPOsystem zarządzający produkcją.

Spis treści:

Główne problemy zarządzania produkcją

Każdy planista produkcji zmaga się z podobnymi wyzwaniami. Do najważniejszych z nich należą: realizacja zleceń produkcyjnych na czas, odpowiednio wysoka jakość produktu, optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów oraz możliwe najniższe koszty. Jak zatem zarządzać produkcją w sposób optymalny?

Oczywiście środowisko produkcji to materia szalenie dynamiczna, w której problemy często pojawiają się w czasie rzeczywistym. Planiści są narażeni m.in. na: nowe obligatoryjne zlecenia, które zyskują priorytet względem tych zaplanowanych już wcześniej, awarie maszyn i nieobecność pracowników, czy braki w zasobach. Oprogramowanie ERP, MES czy APS nie jest w stanie poradzić sobie skutecznie z takimi sytuacjami. Wszystko to sprawia, że koszty zarządzania produkcją w wielu przedsiębiorstwach nieustannie rosną. Niemniej jednak świetnie może sprawdzić się IPOsystem w zarządzaniu produkcją.

Jak zwiększyć produktywność hali -cyfrowy robot zarządzający produkcją

Nie musisz jednak załamywać rąk! Jest pewne sprawdzone i skuteczne rozwiązanie. Rozwiązanie rodem z Inteligentnej Fabryki doby Przemysłu 4.0. Mowa o IPOsystem, czyli oprogramowaniu do autonomicznego zarządzania produkcją wykorzystującego sztuczną inteligencję.

System sam podejmuje decyzje dotyczące kolejności realizowanych zadań oraz wybiera niezbędne zasoby. Narzędzie kontroluje działania pracowników oraz tempo realizacji zaplanowanych zadań. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Nie jest też potrzebna osoba do nadzorowania całości tego procesu.

Oprogramowanie rozdziela też konkretne zadania – najbardziej optymalne w danym momencie – pracownikom. Ich interakcja z IPOsystem przebiega z wykorzystaniem komputerów osobistych, terminali, tabletów, smartfonów czy wyświetlaczy sterowników maszyn.

IPOsystem w zarządzaniu produkcją

Zarządzanie produkcją za pośrednictwem IPOsystem nie wymaga harmonogramowania. Zlecenia kolejnych prac są obliczane w czasie rzeczywistym. O zaletach i znaczących oszczędnościach takiego rozwiązania przekonało się już 40 firm różnej wielkości, które wdrożyły u siebie to oprogramowanie. IPOsystem zarządza w tej chwili pracą ponad 10 tys. pracowników!

Oddanie zarządzania produkcją “w ręce” IPOsystem przekłada się na zwiększenie produktywności przedsiębiorstwa i jednocześnie obniżenie kosztów całego procesu. Wśród głównych zalet polecanego przez nas systemu do zarządzania produkcją warto wymienić jeszcze m.in.: zminimalizowanie do minimum czynnika ludzkiego w zarządzaniu pracownikami i procesami w hali produkcyjnej, opcję zdalnego kontrolowania pracy, a także wprowadzanie zmian i korygowanie błędów w czasie rzeczywistym.

Jak zwiększyć produktywność hali

IPOsystem pomaga zwiększyć produktywność hali produkcyjnej nawet o 30 procent! Jeśli brzmi to dla Ciebie kusząco, zapraszamy do kontaktu w sprawie wdrożenia tego innowacyjnego rozwiązania. Możemy poszczycić się tytułem autoryzowanego partnera systemu IPOsystem. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.