1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak zwiększyć efektywność systemu ERP

Automatyzacja procesów biznesowych to krok istotny w sytuacji, w której organizacja szuka swojej przewagi konkurencyjnej. Celem nadrzędnym jest zwiększenie efektywności. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy przeprowadzić proces optymalizacji i organizacji procesów w systemie ERP. 

Automatyzacja procesów biznesowych to krok istotny w sytuacji, w której organizacja szuka swojej przewagi konkurencyjnej. W tym celu, celem nadrzędnym jest zwiększenie efektywności. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy przeprowadzić proces optymalizacji i organizacji procesów w systemie ERP.

W pierwszej kolejności należy znaleźć optymalny proces, który zostanie poddany automatyzacji. Kluczem do zwiększenia efektywności jest odpowiednia organizacja zadań. Zadania grupuje się w procesy. Następnie, można rozpocząć modelowanie rozwiązania, a następnie proces implementacji i wdrożenia. W kolejnym kroku firma wdrożeniowa doprowadza do stanu, w którym procesy realizowane będą bez udziału zasobów ludzkich, w sposób precyzyjny i bezbłędny. Zwiększenie efektywności nie jest zadaniem jednorazowym, a zautomatyzowane procesy mogą ponownie podlegać optymalizacji.

ZOBACZ TEŻ: SYSTEMY ERP ROZWIJAJĄ CYFROWY BIZNES

Dzięki modułowi Workflow enova365 można skutecznie modelować procesy. W ten sposób następuje segregowanie poszczególnych zadań, tworząc z nich zoptymalizowane procesy. Procesy w enova365 mają charakter interdyscyplinarny – dzięki temu możliwa jest analiza procesów na wiele sposobów. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwala uporządkować procesy, ustandaryzować zadania dla poszczególnych operatorów oraz zautomatyzować wybrane kroki w procesie. Dzięki temu faktycznie jest zwiększana efektywność danego przedsiębiorstwa w ustalonym zakresie.