1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak firmy szkoleniowe mogą wykorzystać system ERP?

Każda firma świadcząca usługi szkoleniowe – zarówno ta mniejsza oferująca szkolenia dedykowane konkretnej niszy, jak i duża, np. uczelnia, mocno zyska na wdrożeniu oprogramowania ERP. Im większa skala działania, tym większe korzyści z takiego narzędzia.

Czy firma świadcząca usługi edukacyjne potrzebuje oprogramowania ERP?

Porządkowanie i automatyzacja procesów – to najkrótsza z możliwych definicja systemu ERP. Niezależnie czy prowadzisz małą firmę szkoleniową czy zarządzasz potężną uczelnią, Twoja organizacja zacznie działać sprawniej i efektywniej. Z pomocą oprogramowania ERP zautomatyzujesz powtarzalne czynności wykonywane do tej pory manualnie przez pracowników. Dzięki temu będą oni mogli zająć się bardziej kreatywnymi zadaniami, które dają większą wartość Twojemu biznesowi.

Zresztą nie od dziś wiadomo, że “czynnik ludzki” to najsłabszy element każdego systemu. Większość kosztownych problemów w firmach wywołuje najczęściej błąd ludzki. Już samo zmniejszenie tego ryzyka to ogromna wartość!

Jak w praktyce system ERP usprawnia działalność firm szkoleniowych?

Im większa jest skala działania firmy szkoleniowej, tym zazwyczaj jej struktura jest bardziej skomplikowana. Najlepszym przykładem są tutaj uczelnie wyższe. Przepisy prawa sprawiają, że nawet czynność tak prozaiczna jak rozliczenie wynagrodzeń, staje się, pod względem formalnym, skomplikowanym zadaniem. Oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem usprawni obieg dokumentów oraz zautomatyzuje znaczną część procesów z tym związanych.

Dla każdej firmy z branży edukacyjnej kluczowe jest także planowanie zajęć i tworzenie grafików, z uwzględnieniem wszystkich czynników składowych tego procesu. To szczególnie ważne dla uczelni, biorąc pod uwagę, że większość wykładowców pracuje zazwyczaj jednocześnie w kilku placówkach. Z pomocą systemu ERP firma szkoleniowa może też całkowicie zautomatyzować wystawianie certyfikatów potwierdzających odbyte szkolenie.

Tutaj kończy się pierwsza część artykułu. Z drugiej dowiecie się, jak system ERP enova365 wspiera działalność firm edukacyjnych. Odpowiemy również na pytanie – kto w firmie szkoleniowej najbardziej skorzysta na wdrożeniu systemu ERP?