1. Strona główna
  2. Blog
  3. Dlaczego Twoja firma potrzebuje narzędzia Business Intelligence?

Jak odnaleźć się na rynku w zalewie informacji i przede wszystkim wyciągać konkretne wnioski z pożytkiem dla naszego biznesu? Odpowiedź stanowi narzędzie analityczne Business Intelligence.

Sformułowanie “zaawansowana analityka” u wielu przedsiębiorców wywołuje gęsią skórkę. Jednak czy tego chcemy czy też nie, żyjemy w świecie cyfrowej gospodarki opartej o informacje. Sam dostęp do ogromnych zbiorów danych nie wystarczy. Kluczowe dla wypracowania przewagi rynkowej jest ich skuteczna analiza, która przekłada się na konkretne wnioski i decyzje biznesowe.

Jak zatem okiełznać zaawansowaną analitykę, zwłaszcza finansową, nawet jeśli nie jesteśmy fanami tego typu działań? Wybawieniem z tej sytuacji może okazać się dobre i sprawdzone narzędzie Business Intelligence!

Zalew informacyjny

W ostatnich dekadach nieustannie maleje koszt przetwarzania i przechowywania danych. To z kolei sprawia, że codziennie rośnie ilość dostępnych informacji. Dla przedsiębiorców to szansa, jak i również wyzwanie – dane te bowiem trzeba przeanalizować i wyciągnąć z nich konstruktywne wnioski.

Jeszcze kilka lat temu możliwość efektywnego wykorzystywania takich informacji w biznesie była przywilejem zarezerwowanym wyłącznie dla największych przedsiębiorstw. Dziś z tego dobrodziejstwa mogą również korzystać znacznie mniejsi przedsiębiorcy.

Czym jest Business Intelligence?

Wszystko za sprawą rozwiązań Business Intelligence, w które “wyposażony” jest każdy dobry system ERP. Oprogramowanie to zbiera, analizuje i przede wszystkim pomaga interpretować dane biznesowe.

System BI pomaga m.in. mieć pod kontrolą firmowe finanse. Jak to działa w praktyce? Warto tutaj podać przykład z systemu ERP enova365 – moduł Business Intelligence, w zaledwie kilka minut, generuje analizę zyskowności firmy (tzw. analiza Duponta). Kto przygotowywał ją manualnie, ten wie, że zajmuje to znacznie więcej czasu niż kilka minut…

Moduł Business Intelligence w enova365

Korzystanie z modułu BI w oprogramowaniu ERP enova365 jest w pełni intuicyjne. Użytkownik otrzymuje dostęp do paneli Business Intelligence, które może dowolnie skonfigurować. Do tego celu można wykorzystać dostępne wykresy, tabele, wskaźniki oraz podglądy wizualizacji z każdego obszaru systemu.

Użytkownik, korzystając z kreatora “drag and drop”, może dowolnie spersonalizować swoje zestawienia analityczne. Taki model daje nieograniczoną paletę możliwości, niezależnie od wielkości firmy i branży, w której działa.

Więcej informacji o narzędziu BI od enova365 znajdziesz tutaj. Możesz też skorzystać z darmowej konsultacji, w trakcie której odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.