1. Strona główna
  2. Blog
  3. Co zrobić, żeby usprawnić zarządzanie w szybko rosnącej firmie?

Dynamicznie rosnąca firma nagle zaczyna mierzyć się z zupełnie nowymi problemami. Zarządzanie procesami i przepływem informacji staje się trudniejsze. Jak usprawnić zarządzanie firmą? Potrzebne jest konkretne technologiczne wsparcie, najlepiej w postaci dobrego systemu ERP.

Czym jest system ERP?

ERP, czyli Enterprise Resource Planning to oprogramowanie do zarządzania wszystkimi zasobami przedsiębiorstwa. System, który sprawdzi się świetnie zarówno w przedsiębiorstwach, jak i mniejszych firmach. Zwłaszcza tych, które szybko się rozwijają i chcą działać na wielką skalę. Ogromną zaletą jest usprawnienie zarządzania z systemów ERP, takich jak np. enova365, jest możliwość dopasowania funkcjonalności oprogramowania do potrzeb danej firmy.

Dlaczego warto usprawnić zarządzanie z systemem ERP:

Wszystkie dane firmowe w jednym miejscu

Wiele firm zastanawia się, jak usprawnić zarządzanie firmą. Po przejściu na system ERP firma dysponuje jedną bazą danych, z której mogą korzystać wszystkie działy. Każdą porcję nowych informacji wystarczy wprowadzić tylko raz, żeby wszyscy zainteresowani mieli do nich dostęp. Takie podejście porządkuje wiele procesów i umożliwia członkom działów, takich jak np.: marketing, obsługa klienta czy logistyka skupienie się na zadaniach, które realnie wpływają na tempo rozwoju biznesu.

Jak usprawnić zarządzanie firmą

Zarządzanie dostępem do kluczowych informacji

W systemie ERP możesz łatwo przyznawać i zarządzać dostępami do informacji dla poszczególnych działów lub nawet pojedynczych pracowników. Dzięki temu bezpieczeństwo wrażliwych danych jest większe. Nie rozpraszasz też pracowników poszczególnych — mają oni dostęp tylko do tych informacji, które realnie są im potrzebne do pracy.

Automatyzacja i uporządkowanie procesów

Ogromną zmorą wielu firm jest marnowanie zasobów, zwłaszcza ludzkich. Najgorszym, co może być, jest zlecanie pracownikom powtarzalnych zadań, które można łatwo zautomatyzować. Uwalniając ich od tych czynności, odblokujesz ich pełny potencjał i zwiększysz chęci do pracy.

Oprogramowanie ERP usprawnia zarządzanie, a dodatkowo ma tak dużo możliwości, że na początku wielu przedsiębiorców może czuć się nimi przytłoczonych. Dlatego jeszcze przed wdrożeniem warto określić jeden kluczowy problem, który system ERP ma nam pomóc rozwiązać w pierwszej kolejności. Może to być np. wsparcie w zarządzaniu procesami, zapanowanie nad zasobami magazynowymi czy automatyzacja części działań.