1. Strona główna
  2. Blog
  3. Czy to już czas na system ERP? Te 3 sygnały w firmie świadczą o tym, że tak!

Rozwój – to stan, do którego ciągle dąży każdy przedsiębiorca. Co jednak w sytuacji, gdy tempo wzrostu przerasta naszą kulturę zarządzania firmą? Rozwiązaniem tego problemu jest wdrożenie systemu ERP. Sprawdź 3 sygnały, które świadczą o tym, że to już odpowiedni moment!

#1 Pracujecie na kilku różnych systemach IT

Firma, która w szybkim tempie z małej stała się średnią lub dużą, zazwyczaj korzysta z kliku niezintegrowanych ze sobą rozwiązań IT. Taka praktyka jest charakterystyczna dla niedojrzałych organizacji i nie jest optymalnym podejściem do zarządzania biznesem. Dlaczego?

Przede wszystkim w ten sposób tracimy mnóstwo czasu na wprowadzanie tych samych danych do różnych systemów. Pojawiają się również problemy z dostępami dla wszystkich uprawnionych osób. Wdrożenie oprogramowania ERP sprawi, że dane wystarczy wprowadzić tylko raz, a dostępami do nich zarządzamy z jednego miejsca.

#2 Brakuje Wam oprogramowania do konkretnego rodzaju zadań

Jak już wspomnieliśmy, małe i średnie firmy używają zazwyczaj jednego narzędzia do obsługi księgowości, innego do wspierania kampanii reklamowych i jeszcze innego np. jako platformy CRM. W tym technologicznym gąszczu może się jednak zdarzyć, że brakuje narzędzia do jakiegoś rodzaju zadań. Możesz oczywiście kupić kolejne oprogramowanie, które nie będzie współpracowało z resztą. Masz też alternatywę…

Dobre narzędzie ERP daje Ci możliwość dowolnego dobierania zestawu funkcjonalności do Twoich potrzeb na danym etapie rozwoju firmy. System ERP enova365 ma budowę modułową – wybierasz i płacisz tylko za te rozwiązania technologicznie, których tu i teraz potrzebujesz. Oczywiście w razie potrzeby, w przyszłości możesz zmieniać wybrane moduły na inne.

#3 Wiele powtarzalnych czynności wykonujecie manualnie

Nie ma nic gorszego niż marnowanie czasu na zadania, które można łatwo zautomatyzować! Pracownicy niepotrzebnie marnują swoją energię, irytują się, a z czasem mogą wręcz stracić motywację do pracy.

Oprogramowanie ERP pozwala zautomatyzować zbieranie informacji z różnych źródeł, a także przetwarzać je w czasie rzeczywistym i dostarczać decydentom konkretnych wskazówek. Dzięki temu pracownicy mogą skupić się na zadaniach kreatywnych i jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój Twojej firmy.

Podsumowując, wdrożenie systemu ERP w szybko rosnącej firmie wyeliminuje wszelkie problemy związane z przepływem informacji oraz ich efektywnym przetwarzaniem.