1. Strona główna
  2. Blog
  3. Chmura i mobilność, czyli przyszłość branży ERP, która na naszych oczach stała się teraźniejszością

Chmura i mobilność to dwa trendy, które w ostatnich latach napędzają rozwój oprogramowania ERP. Sprawdźcie, jakimi cechami musi charakteryzować się system ERP w cyfrowej rzeczywistości.

Strategiczne korzystanie z danych

Napisać, że współczesne przedsiębiorstwa generują niezliczone ilości danych to swego rodzaju truizm. Wyzwaniem dla przedsiębiorców jest ich efektywne przetwarzanie. Z pomocą w tej materii przychodzi innowacyjny system ERP, który powinien wykorzystywać technologię machine learning oraz inne algorytmy oparte o sztuczną inteligencję przetwarzające dane na konkretne wnioski.

Na ich bazie przedsiębiorcy mogą podejmować bardziej przewidywalne decyzje dotyczące strategicznych działań w przyszłości czy usprawnienia teraźniejszych procesów. W systemie ERP enova365 firmowi decydenci mają do dyspozycji rozbudowany wachlarz rozwiązań z obszaru Business Intelligence.

Mobilność przede wszystkim!

W ostatnich latach mobilność stała się cechą, która nabiera szczególnie ważnego znaczenia w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Dodatkowo trwająca wciąż pandemia koronawirusa spotęgowała wzrost znaczenia pracy zdalnej.

W enova365 stały dostęp do danych z dowolnego miejsca ma zapewniony każdy pracownik firmy. Jedynym warunkiem jest oczywiście bycie online. Wydajna i sprawna praca możliwa jest dzięki tzw. Pulpitom. Zapewniają one pracownikom, kierownikom, kontrahentom czy klientom biura rachunkowego spersonalizowany dostęp do wybranych informacji.

Dane są dopasowane indywidualnie do danego stanowiska pracy. W ten sposób pracownik nie jest narażony na konieczność filtrowania informacji, ale może skupić się wyłącznie na realizacji własnych zadań i obowiązków.

System ERP w chmurze obliczeniowej

Model SaaS (software-as-a-service) szturmem podbija wiele sektorów rynku. Wyjątkiem nie jest tutaj branża oprogramowania ERP. Wykorzystanie SaaS przez dostawców sprawia, że z systemów ERP mogą korzystać nie tylko największe przedsiębiorstwa, ale również firmy z sektora MŚP.

Przy takim elastycznym sposobie rozliczania w zależności od wykorzystanych zasobów stałe wydatki są niewielkie. Z kolei samo wdrożenie systemu ERP nie wymaga w dzisiejszch czasach dodatkowych inwestycji, np. w powiększenie firmowych zasobów IT.

Natomiast wszystkim zatroskanym o bezpieczeństwo danych przypominamy, że są one przechowywane z wykorzystaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i protokołów szyfrowania. Zaś w razie jakichkolwiek problemów technicznych błyskawicznie można wczytać kopię zapasową bazy danych.