1. Strona główna
  2. Blog
  3. System ERP w chmurze – 6 zalet dla Twojej firmy

Z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie swojego systemu ERP do chmury obliczeniowej. Jako przyczyny przedsiębiorcy podają m.in. zwiększoną innowacyjność, oszczędność na infrastrukturze czy kosztach. Jakie są więc najważniejsze zalety oprogramowania ERP dla Twojej firmy?

6 zalet systemu ERP w chmurze

1. Skalowalność

Wybierając rozwiązanie ERP w chmurze możesz dowolnie spersonalizować zakres usług. Dzięki temu masz pewność, że zużywasz wyłącznie tyle danych czy miejsca na serwerze, ile rzeczywiście potrzebuje Twój biznes. W przypadku systemu ERP enova365 możesz – w zależności od potrzeb – dowolnie dobierać moduły oprogramowania.

2. Większa elastyczność

Co równie istotne, w przypadku oprogramowania ERP zakres i charakter usług możesz również dopasować do wielkości swojej firmy. Gdy Twój biznes urośnie (czego Tobie z całego serca życzymy!) po prostu zwiększysz zasoby. W przypadku mniej optymistycznego scenariusza – gdy np. przedsiębiorstwo zmaga się z kryzysem rynkowym, możesz równie dobrze czasowo zmniejszyć zasoby oprogramowania, z którego Twój biznes korzysta.

3. Aktualizacje w czasie rzeczywistym

Korzystając z chmury obliczeniowej nie musisz się też martwić o samodzielne aktualizacje. Robi to za Ciebie dostawca oprogramowania. Wszyscy klienci systemu enova365 mają gwarancję nie tylko aktualizacji technologicznych, ale także dostosowanie oprogramowania do aktualnych uwarunkowań prawnych.

4. Bezpieczeństwo oraz łatwy dostęp do danych

Oczywiście korzystając z oprogramowania w chmurze obliczeniowej masz stały dostęp do danych, które przechowywane są na serwerach dostawcy. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

5. Outsourcing wiedzy

System ERP działający w ramach lokalnej infrastruktury IT firmy wymaga zapewnienia dodatkowego zespołu do jego instalacji i obsługi. Bez bazy odpowiednich kompetencji takie przedsięwzięcie po prostu się nie uda. Właśnie dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem będzie outsourcing wiedzy w tym obszarze.

6. Opłacalność

Wyżej wspomniany outsourcing wiedzy jest również bardziej optymalną koncepcją pod względem kosztowym. Stały okresowy abonament dopasowany do potrzeb i zasobów danej firmy to rozwiązanie znacznie tańsze niż utrzymywanie własnego zespołu IT.